Home Newsy Apple zainteresowane telewizją mobilną
Apple zainteresowane telewizją mobilną
0

Apple zainteresowane telewizją mobilną

0

W minionym tygodniu odbyła się konferencja Sun Valley podczas której widziano Tima Cooka i Eddy Cue w towarzystwie jednego z założycieli studia DreamWorks Animation. Spotkanie i prowadzone podczas jego trwania rozmowy nie były przypadkowe, bowiem miały dotyczyć telewizji mobilnej stworzonej przez wspomnianą wyżej personę.

Jeffrey Katzenberg wystartował niedawno z nowym projektem, na którego rozwój potrzebuje blisko dwa miliardy dolarów amerykańskich. Szuka więc sponsora, który sfinalizowałby przedsięwzięcie dotyczące telewizji mobilnej, kryjącej się pod nazwą „New TV”. CNBC i Variety sugerują, iż Apple jest poważnie zainteresowane współpracą. Kalifornijska firma mogłaby w ten sposób wzbogacić swoją ofertę treści wideo w usłudze Apple Music.

Od dłuższego czasu mówi się też, że gigant z Cupertino z uporem maniaka szuka podłoża by stworzyć swoją własną usługę telewizyjną oferującą programy, seriale i filmy udostępniane w abonamencie. „New TV” w założeniu jednak ma prezentować nieco inny model mediów telewizyjnych. Program ma być bowiem skierowany głównie do młodych widzów mieszczących się w przedziale wiekowym od 18 do 34 lat. Projekt zawierałby krótkie, bo trwające raptem 2, 5 oraz 10 minut treści. Ich długość zależna byłaby od ich charakteru. Dwie minuty mogłyby być przeznaczone na pozycje informacyjne, pięć w przypadku show i 10 na programy.

Projektowi towarzyszyłby też charakterystyczny model biznesowy, w którym telewizja całkowicie pozbawiona byłaby reklam. W zamian pojawiałyby się wzmianki o sponsorach, a na porządku dziennym byłoby również lokowanie produktu. CNBC jednak uważa, że oferta mogłaby dotyczyć dwóch planów taryfowych. Model darmowy zawierałby reklamy, a płatny byłby ich pozbawiony.

Źródło: 9To5Mac

 

Apple zainteresowane telewizją mobilną

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)