Home Newsy iPhone’y królowały pod choinką w tym roku
iPhone’y królowały pod choinką w tym roku
0

iPhone’y królowały pod choinką w tym roku

0

Tradycyjnie tuż przed końcem roku firmy analizujące rynek badają jakie smartfony cieszyły się największym zainteresowaniem wśród konsumentów w okresie na krótko poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Po raz kolejny czołowe miejsce na liście producentów zajęło Apple z wynikiem bliskim 50 % aktywowanych smartfonów wszystkich marek. Analiza rzuca pewien obraz na to jakie urządzenia najczęściej znajdowały się pod choinką.

Firma analityczna Flurry Analytics przeprowadziła badanie zgodnie z wynikiem którego kolejny rok z rzędu Apple zdominowało konkurencję. Przeprowadzono je w okresie pomiędzy 19, a 25 grudnia. Drugą pozycję na liście zajęła firma Samsung i odnotowała wzrost sprzedaży o całe pięć procent w stosunku do analogicznego okresu sprzed 12 miesięcy. Samsung zgodnie z badaniem wypracował sobie udział 26 % w rynku smartfonów. Na trzecim miejscu znalazła się marka Huawei osiągając wynik jedynie 5 %. Dalsze miejsca na liście zajęły firmy Motorola, czy choćby LG.

W okresie jakim objęte zostało badanie najwięcej aktywacji dotyczyło, co jest ciekawe, zeszłorocznego iPhone’a 7. Model ten stanowi 15,1 % wszystkich aktywowanych smartfonów z Cupertino. Flagowiec, czyli iPhone X znalazł się dopiero na trzecim miejscu z wynikiem 14,1 % stając zaraz za iPhone’m 6. Warto także odnotować, że tańsze odsłony iPhone’a z tego roku osiągnęły poziom lekko przekraczający 8 % w każdym z przypadków.

Źródło: 9To5Mac

 

iPhone’y królowały pod choinką w tym roku

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *