Home Newsy Wiceprezes fabryki Foxconn o iPhone 8
Wiceprezes fabryki Foxconn o iPhone 8
0

Wiceprezes fabryki Foxconn o iPhone 8

0

Do oficjalnej prezentacji iPhone’a 8 pozostał już blisko miesiąc. Według szacunków Apple pokaże swojego flagowego smartfona 6 września podczas specjalnej konferencji. Tymczasem kilkoma słowami komentarza na jego temat podzielił się z publiką wiceprezes fabryki Foxconn, w której powstaje urządzenie.

Wypowiedz została udzielona dla chińskiego serwisu Weibo i pisząc delikatnie zalatuje od niej pesymizmem. Wysoko postawiona osoba przedsiębiorstwa nie ukrywa, że ostatecznie iPhone 8 będzie bardzo drogi, co podyktowane jest wysokimi kosztami produkcji. Na ich wielkość ma między innymi wpływ problematyczne wytwarzanie ekranu OLED, w którym zmorą dla producenta ma być wycięcie na kamerę, głośnik i czujniki.

Z tego też powodu na dzień dzisiejszy 40 % egzemplarzy komponentu jest wadliwa i pisząc wprost nie nadaje się do użytku. W przełożeniu praktycznym wypowiedź nie wróży nic dobrego w kwestii dostępności urządzenia zaraz po prezentacji. Chyba można już oswajać się z myślą, że na widok iPhone’a 8 w sklepach będziemy musieli solidnie poczekać, a zakupy przez internet w Apple Store cechować będą tygodnie oczekiwania na kuriera.

Źródło: 9To5Mac

 

Wiceprezes fabryki Foxconn o iPhone 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)