Home Recenzje Akcesoria Uchwyt samochodowy ART AX-01, czyli dwie funkcjonalności, a jeden gadżet
Uchwyt samochodowy ART AX-01, czyli dwie funkcjonalności, a jeden gadżet

Uchwyt samochodowy ART AX-01, czyli dwie funkcjonalności, a jeden gadżet

0

Zmotoryzowani użytkownicy dotykowego sprzętu często szukają na rynku stabilnych uchwytów, które pozwalałyby na bezpieczne i wygodne eksploatowanie prywatnych urządzeń podczas codziennej jazdy autem.
Przy takich okolicznościach kierowca pojazdu zazwyczaj wykorzystuje posiadane gadżety w ułatwianiu sobie dojazdu do wytyczonego celu, czyli pisząc prościej nawigacji.

Rodzima firma ART poszła jednak o krok dalej i przygotowała akcesorium, które ma nieco szersze zastosowanie aniżeli przymocowany do szyby stelaż.
Uchwyt samochodowy ART AX-01 spełnia bowiem dwie funkcje.
Z jednej strony to właśnie doskonałe mocowanie przychylne nawigacji, z drugiej rozwiązanie umilające czas podróży pasażerowi zajmującemu tylną przestrzeń auta.

Macie dzieci?
Jeśli tak, to wiecie, że to właśnie one spędzają sen z powiek podczas dłużącej się podróży i absorbują całą uwagę współtowarzyszy eskapady.

Uchwyt AX-01 zatem pozwoli zająć ich na jakiś czas dzięki opcji umożliwiającej przytwierdzenie go do nagłówka samochodowego fotela.
Uniwersalne akcesorium dedykowane jest dla urządzeń o przekątnej ekranu od 7 do 10 cali, a za spasowanie głowicy ze sprzętem odpowiedzialny jest odpowiedni mechanizm regulujący. Całość składa się z trzech części: przyssawki, uchwytu na urządzenie i szyn mocujących do nagłówka.

Za 500 metrów skręć w prawo

Jak pisałem wcześniej uchwyt AX-01, to przede wszystkim doskonały element uzupełniający nawigację, a sporych rozmiarów przyssawka mocno i stabilnie utrzymuje cały zestaw na szybie w widocznym dla kierowcy miejscu.
Z praktycznego punktu widzenia istotną sprawą jest także to, iż nie zabrakło tutaj regulacji nachylenia kąta samego urządzenia. Dzięki temu można je precyzyjnie i wygodnie ustawić, tak by było ono ekranem skierowane w sposób najbardziej optymalny w kierunku twarzy prowadzącego pojazd.

Zainstalowany w uchwycie iPad mini trzymany był w sposób pewny i zapewniający bezpieczeństwo, nawet wówczas, gdy nawierzchnia stawała się miejscami nierówna, a samochód podskakiwał z impetem.

Na weekend za miasto

Podczas okresu testowania bohatera tego wpisu zdarzyło mi się także wyruszyć w nieco dłuższą trasę, zabierając przy okazji jedną ze swoich pociech.
Jakież było jej zaskoczenie kiedy za pomocą dołączonych do zestawu szyn umiejscowiłem uchwyt wraz z iPadem na jednym z nagłówków, przednich siedzeń i rozpocząłem projekcję uwielbianych przez córkę bajek.
Opisaną funkcję docenią nie tylko rodzice, wszak w podobny sposób możemy umilić czas znajomym, towarzyszącym nam w długiej trasie.

Podsumowanie

Zestaw przy pierwszym kontakcie, czyli zaraz po wyjęciu z pudełka nie oddaje jednak tego, z czym będziemy mieli do czynienia w praktyce.
Konstrukcja wykonana jest z niskiej jakości materiałów, dając złudzenie mało stabilnej i wytrzymałej na różne obciążenia.
Jest to jednak tylko mylne wrażenie, które skorygowane zostanie już przy pierwszym użyciu.

Dodatkowym atutem uchwytu ART AX-01 jest jego cena, która w obliczu konkurencji stanowi nie lada atrakcję, a wydatek niecałych 40 zł nie będzie znaczącym obciążeniem dla każdego portfela.

Zalety:
– podwójna funkcjonalność
– stabilność
– niska cena

Wady:
– jakość wykonania

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *