Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Let.ter – nowatorskie podejście do komponowania wiadomości e-mail
Let.ter – nowatorskie podejście do komponowania wiadomości e-mail

Let.ter – nowatorskie podejście do komponowania wiadomości e-mail

0

Elektroniczna skrzynka pocztowa i słana za jej pomocą wiadomość e-mail mimo quasi alternatyw jawiących się choćby w postaci modnych komunikatorów, czy serwisów społecznościowych nadal ma się dobrze.
Nic nie wskazuje na to, by ta forma korespondowania w sieci miała szybko zostać wyparta przez jakieś inne, bardziej nowatorskie rozwiązanie.

Wszech dostępne aplikacje będące klientami tejże usługi wliczając także oprogramowanie na stałe wbudowane w systemy operacyjne są dowodem na to, iż tematyka skrzynek pocztowych nadal jest żywa i co więcej wciąż poddawana próbom zrewolucjonizowania.

Program Let.ter, to właśnie taki przypadek, w którym zagadnienie e-mail poddano dość nietypowej w obliczu istniejących już rozwiązań interpretacji.
Aplikacja bowiem służy tylko jednemu, a mianowicie komponowaniu, konkretnej wiadomości.
Brak tu zatem dostępu do zawartości konta pocztowego, czyli skrzynki przychodzącej, wychodzącej, czy choćby archiwum, a okno tworzenia treści, to jedyny element interfejsu.

Taki zabieg ma zwiększyć produktywność użytkownika i skupić jego uwagę wyłącznie na czynności redagowania tekstu.
Całość przypomina nieco minimalistyczne edytory tekstu, w których nie uświadczymy nawet najprostszej opcji formatowania.

Program po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu w systemie OS X Mavericks prosi użytkownika o szybkie skonfigurowanie skrzynki pocztowej, czyli podanie nazwy konta, adresu e-mail oraz przypisanego do niego hasła, a także wymaga zgody na dostęp do systemowych kontaktów.
Let.ter obok możliwości zwykłego komponowania listu oddaje także w ręce użytkownika wsparcie dla pisowni Markdown, podglądu efektu końcowego wiadomości oraz wyeksportowanie jej do pliku i zapisania w przestrzeni dyskowej komputera.

Trzeba jednak pamiętać, iż nie jest to typowy klient skrzynki pocztowej pozwalający zarządzać jej zawartością, a jedynie edytor tekstu bazujący na usłudze e-mail.
Powyższa funkcjonalność zatem z pewnością zawęzi grupę docelową odbiorców tego produktu, szukających alternatyw dla natywnej aplikacji Mail.

Jeśli jednak chcecie szybko i wygodnie spreparować wiadomość, to pozycja ta z pewnością znajdzie u Was zastosowanie.

Let.ter sprzedawany jest poza dystrybucją Mac App Store.
Można ją pobrać ze strony dewelopera jako 7 dniowy trial lub kupić pełną wersję. Koszt wynosi 3,99 USD.

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *