Time Machine na sterydach

Time Machine na sterydach

0

Użytkownicy komputerów od Apple, a zwłaszcza tych przenośnych mogą sporo niedobrego powiedzieć na temat czasu jaki zajmuje wykonanie pierwszej kopii zapasowej dysku urządzenia z użyciem narzędzia Time Machine. Dziewiczy backup danych zgromadzonych w pamięci, to prawdziwy egzamin cierpliwości dla osoby chcącej zadbać o bezpieczeństwo prywatnych plików.

Sam pamiętam jak przed zakupem nowego komputera wykonywałem kopię zapasową danych na zewnętrznym dysku. Po prostej jak budowa gwoździa konfiguracji Time Machine zaczęły się schody piętrzące się w nieskończoność. Czas tworzenia kopii był tak długi, że bez problemu w międzyczasie wykonałem większość obowiązków domowych wliczając w to odbiór dzieci z przedszkola i przygotowanie obiadu.

Po powrocie do komputera pasek postępu archiwizacji wciąż jednak nie dobiegł końca. Istnieje jednak sposób by przyspieszyć proces wykonywania backupu przez system wykorzystując do tego celu komendę w Terminalu. Narzędzie to po raz kolejny może dla wielu okazać się niezastąpione.

Aby przyśpieszyć tworzenie backupu należy w Terminalu wpisać ciąg znaków:

sudo sysctl debug.lowpri_throttle_enabled=0

w każdej chwili można powrócić do wcześniejszych ustawień korzystając z komendy:

sudo sysctl debug.lowpri_throttle_enabled=1

Na rozwiązanie wpadł jeden z użytkowników serwisu Reddit. Zauważył on, że ciąg znaków wpisany w Terminalu przyspiesza funkcjonowanie Time Machine. Komenda nadaje nieco inne priorytety dla procesora, który po jej wpisaniu przedkłada wykonanie kopii zapasowej nad inne czynności. Całość jednak może mieć wpływ na działanie innych aplikacji, to znaczy spowolnić ich pracę.

Źródło: Reddit

 

Time Machine na sterydach

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *