Netflix szykuje zmiany dla właścicieli smartfonów

Netflix szykuje zmiany dla właścicieli smartfonów

0

Netflix zadebiutował w Polsce już ponad rok temu. Wówczas był to jedyny na rodzimym rynku serwis wideo zza wielkiej wody. Dziś sytuacja wyglada inaczej. Mamy konkurencyjny Amazon Prime Video, a od niedawna także Showmax. Niestety pomimo rywali Netflix nie ma sobie równych, a przynajmniej w chwili obecnej.

Serwis prześciga konkurentów nie tylko w kwestii dostępnych tytułów cieszących się popularnością oraz ich tłumaczeniem na język polski ale również dbałością o swoich klientów. Natywna aplikacja dedykowana urządzeniom mobilnym jest często aktualizowana i o lata świetlne wyprzedza twory serwisów Showmax, czy Amazonu.

Użytkownicy smartfonów mogą też liczyć w najbliższym czasie na kolejne udogodnienie ze strony amerykańskiego Netflix. Serwis chce przystosować swoje produkcje do dotykowych ekranów telefonów komórkowych. Sprawa jest o tyle ciekawa, że nie chodzi wyłącznie o odpowiednie skadrowane obrazu i przystosowanie go do małych powierzchni.

Netflix zadba o implementację alternatywnych ujęć, które dedykowane będą wyłącznie smartfonom. Dzięki temu skomplikowane fragmenty wideo łatwiej będzie oglądać na małym ekranie. Całość nie będzie miała wpływu na fabułę, czy czas trwania filmu. Prawdopodobnie chodzić może o ujęcia w nieco innej perspektywie.

Źródło: The Verge

 

Netflix szykuje zmiany dla właścicieli smartfonów

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *