Historia iPoda Classic na filmie

Historia iPoda Classic na filmie

0

Smartfony już jakiś czas temu skutecznie wygryzły z rynku odtwarzacze cyfrowych plików audio oferując tą samą funkcjonalność jako jedną z wielu wbudowanych opcji. Swojej emerytury w zeszłym roku doczekał się również kultowy iPod Classic, który ponad dekadę towarzyszył miłośnikom muzyki stając się ikoną popkultury.

Pierwszy model zadebiutował na rynku w 2001 roku i reklamowany był sloganem „1000 piosenek w twojej kieszeni”. Urządzenie wraz z dedykowanym mu programem iTunes i cyfrową dystrybucją płyt na zawsze zmieniły rynek muzyczny, a białe słuchawki spoczywające w uszach przechodniów do dziś kojarzone są z kultem.

https://www.youtube.com/watch?v=cFVjfGZO\_qw

W sieci pojawił się ciekawy, trwający lekko ponad trzy minuty film prezentujący historię iPoda Classic. Autorem materiału jest Stephen Hackett z serwisu 512 Pixels. Na wideo zobaczymy różne modele urządzenia począwszy od klasyka z 2001 roku, a skończywszy na ostatniej odsłonie iPoda Classic z 2014 roku. Autor filmu przy okazji prezentacji grajków opowiada również o nich podkreślając różnice w konstrukcji.

Łza się w oku kręci.

Źródło: AppAdvice

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *