Wyłączanie podskakujących ikon w Docku

Wyłączanie podskakujących ikon w Docku

0

Dock w systemie macOS posiada dwie zasadnicze funkcje, z których druga jest mniej znana użytkownikom. Tych zaznajomionych z tematem jednak może frustrować. Pierwszą podstawową opcją Dock’a jest oczywiście tworzenie wygodnych skrótów do najczęściej wykorzystywanych aplikacji w systemie.

Opcją numer dwa jest zaś funkcja informująca użytkownika o pojawiających się komunikatach o dużym dla systemu priorytecie w aplikacjach uruchomionych lecz działających w tle, a będących częścią wspomnianego Dock’a. Znakiem rozpoznawczym, że coś się dzieje jest wówczas podskakiwanie ikony aplikacji zwracając przy tym uwagę użytkownika, że zachodzi jakiś proces w programie, którego okna akurat nie widać.

Działanie to występuje w takich przypadkach jak choćby występowanie problemu z wysłaniem wiadomości w aplikacji Mail, czy problemu z synchronizacją danych w aplikacji iTunes. Z doświadczenia wiem, że podczas pracy na komputerze reakcje tego typu na dłuższą metę mogą frustrować. Na szczęście z pomocą Terminala można tę opcję zablokować.

Po uruchomieniu aplikacji Terminal wystarczy w oknie wpisać komendę:

defaults write com.apple.dock no-bouncing -bool TRUE

i zatwierdźmy ją klawiszem Return/Enter. W następnym kroku podobnie musimy postąpić z poleceniem i zatwierdzić ją przyciskiem Return/Enter.

W kolejnej linijce jaka się wyświetli wskutek poprzedniego działania trzeba wprowadzić ciąg znaków:

killall Dock

i ponownie zatwierdzić Enterem.

Proces ten nie będzie miał wpływu na zmianę działania poszczególnych aplikacji jak również na wyskakujące okna z komunikatem. Wynikiem będzie jedynie brak informowania użytkownika o tych ostatnich w postaci poruszania się ikon w Dock’u.

W każdym momencie też można powrócić do poprzednich ustawień wpisując w Terminal komendę:

defaults write com.apple.dock no-bouncing -bool FALSE

Tutaj także pojawi się wymóg zrestartowaniu Dock’a, a więc postępujemy jak wyżej wpisując komendę:

killall Dock

Źródło: MacWorld

 

Wyłączanie podskakujących ikon w Docku

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *