Kolejny schemat iPhone’a 8

Kolejny schemat iPhone’a 8

0

W sieci pojawił się właśnie trzeci już w kolejności schemat techniczny przedstawiający prawdopodobny wygląd iPhone’a 8. Za jego publikacją tym razem stoi Sonny Dickson, który znany jest z trafnych i sprawdzonych przecieków. Rysunek potwierdza też wiele aspektów technicznych o jakich spekuluje się od dłuższego czasu.

Na schemacie widać cechy konstrukcyjne, które nie raz bywały treścią licznych plotek publikowanych w sieci. Można zaobserwować przycisk Touch ID umieszczony w tylnej części obudowy, tuż pod logo Apple oraz podwójną kamerę iSight, której obiektywy rozmieszczone są wertykalnie.

iPhone 8 jeśli wierzyć w autentyczność schematu będzie też nieco większy od modelu z ekranem o rozmiarze 4,7 cala. Jego rozmiary zgodnie z opisem wynoszą 149,5 mm długości i 72,5 mm, co oznacza, że flagowiec z tego roku będzie o blisko centymetr dłuższy i pół centymetra szerszy od iPhone’a 6, 6s, czy 7.

Co ciekawe w nadchodzącej odsłonie smartfona brak jest fizycznych przycisków zmiany natężenia głośności dźwięku. Mogą je zastąpić wirtualne odpowiedniki na ekranie dotykowym OLED. Wiele doniesień sugeruje, iż wyświetlacz będzie lekko zaokrąglony po bokach. To właśnie tę powierzchnię Apple mogłoby wykorzystać do umiejscowienia tychże elementów sterowania dźwiękiem. Inne pogłoski mówią o dodatkowym panelu ulokowanym pod głównym ekranem. Ta część konstrukcji mogłaby pokazywać komunikaty w stylu powiadomień, a także pełnić rolę namiastki Touch Bara znanego z najnowszych modeli MacBooka Pro.

Oczywiście do tego typu publikacji należy podchodzić z lekkim przymróżeniem oka. Opublikowany rysunek bowiem może być jedynie schematem jednego z prototypów, którego finalizacja nie jest taka oczywista.

Źródło: [Sonny Dickson]

 

Kolejny schemat iPhone’a 8

5/5 - (1)
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *