Technologia nie pozwoli na produkcję iPhone’a 8 jakiego znamy z plotek

Technologia nie pozwoli na produkcję iPhone’a 8 jakiego znamy z plotek

0

Wiele doniesień skupiających się w tym roku wokół nadchodzącej, luksusowej wersji iPhone’a przedstawia to urządzenie jako mocno innowacyjne w kontekście poprzedników. Apple do produkcji jubileuszowego smartfona ma wykorzystać ekran typu OLED zaokrąglony delikatnie po bokach, z którym zintegrowany ma być między innymi czytnik linii papilarnych oraz przycisk Home.

W przypadku tych ostatnich rodzi się wiele pytań głównie o to, czy Apple gotowe jest na wprowadzenie niniejszej technologii w życie już za kilka miesięcy. Jak dotąd głównemu konkurentowi giganta z Cupertino – firmie Samsung nie udało się zespolić z ekranem OLED sensorów odpowiedzialnych za sczytywanie odcisku ludzkiego palca. To właśnie dlatego najnowszy produkt marki – Samsung Galaxy S8 posiada fizyczny czytnik ulokowany w tylnej części obudowy. Podobnie może być w tym roku w przypadku Apple.

Analitycy z firmy CLSA Securities Korea Limited są zdania, że we wrześniu nie doczekamy się jeszcze Touch ID i przycisku Home zatopionych w powierzchni dotykowej. Nie pozwoli na to technologia optyczna, która na chwilę obecną jest jeszcze za mało rozwinięta do takich rozwiązań. Powstają zatem dwie teorie. Jedna mówi o zastosowaniu sensorów 3D umożliwiających skanowanie twarzy i tęczówki oka, zaś druga obstaje przy implementacji fizycznego Touch ID w tylnej części obudowy iPhone’a 8, tuż pod logo Apple.

Firma analityczna pokusiła się nawet o przygotowanie schematu technicznego, który przedstawia prawdopodobny wygląd iPhone’a 8 z czytnikiem umieszczonym z tyłu.

Źródło: Telepolis

 

Technologia nie pozwoli na produkcję iPhone’a 8 jakiego znamy z plotek

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *