Taśma LED Hykker – czy to zadziała z iPhonem?!

Taśma LED Hykker – czy to zadziała z iPhonem?!

Taśma LED Hykker – czy to zadziała z iPhonem?!

0

Zapewne wielu z was tak jak i ja nie lubi przepłacać za coś, co możemy dostać taniej pod innym brandem. Dziś mam dla was coś bardzo ciekawego! Zapraszam!

Cena! Czemu na początek? 

To najważniejszy argument przemawiający za tym urządzeniem. Okrągłe 99 złotych w porównaniu do około 170 za Xiaomi oraz 319 za Philips Hue (a gdzie bramka itp…?) – jest to produkt najtańszy z dostępnych na rynku, który współpracuje z asystentem Google i nie jest tragiczny. Serio – da się tego używać!

Hykker – kim ty jesteś?

Firma biedronkowa – ich produkty znajdziecie właśnie w marketach tejże sieci handlowej. Czy to źle? Nie. Dlaczego miałoby być złe? Dobrze ze biedronka wprowadza do swojej oferty sprzęty inne niż świeżaki czy słodziaki. Firma ma w swojej ofercie także żarówki, gniazdka, urządzenia do twarzy, oczyszczacz powietrza oraz wiele, wiele innych rzeczy.

Wygląd 

Taśma przychodzi do nas ze sklepu w ładnym pudełku z dosyć minimalistycznym designem. Sama taśma również nie jest jakaś przesadzona – ot, zwykła taśma LED. Niepodoba mi się zasilacz – jest duży i wyglada nieestetycznie. Świetna sprawa natomiast jeśli chodzi o długość! Trzy metry starczyło mi na podświetlenie dwóch komód i został jeszcze delikatny zapas. Z Xiaomi było nieco ciężej – jest krótsza. Powiedziałbym nawet, że sporo krótsza.

Zestaw – co dostajemy? 

Głównym gościem imprezy jest sama taśma LED, wiec o niej chyba za dużo mówić już nie muszę.  Dalej w pudełku jest krótka instrukcja, zasilacz oraz kontroler wifi. Jest też „wtyk” służący do przedłużenia taśmy (połączenia dwóch w jedną) jeśli mielibyśmy takie życzenie. 

Jakie są zalety oświetlenia LED?

Jest ono tańsze od tradycyjnych żarówek – ciągnie zdecydowanie mniej prądu. No poza tym to się również nie nagrzewa, co niestety ma miejsce w przypadku tradycyjnego źródła światła, które już po chwili nie daje się wręcz dotknąć. 

Parowanie 

To akurat jest całkiem proste, ale nie dla posiadaczy iPhone. Hykker nie ma swojej aplikacji w AppStore, ale jest jeszcze nadziej! Sprzęt ten jest oparty na TUYI – wiec skonfigurujecie go poprzez aplikacje Smart Life. Stąd już prosta droga – dodajecie Smart Life w aplikacji Google Home i wybieracie spośród 13 milionów kolor.

Ej no ale warto czy niezbyt? 

Są plusy i minusy. Taśma jest naprawdę tania, za stówkę ciężko dostać cokolwiek innego, co nadaje się do użytku. Z minusów to chociażby to, że nie należy ona do najjaśniejszych i jest widocznie ciemniejsza niż ta od Xiaomi. W mojej opinii ten produkt jest naprawę godny polecenia – szczególnie dla osób, które chcą dopiero zacząć budowę swojego smart Home i zobaczyć jak to działa. 

Taśma LED Hykker – czy to zadziała z iPhonem?!

Zalety Wady

Zalety

  • Wykonanie
  • Cena
  • Jakość

Wady

  • Brak HomeKit
  • Krótki termin dostępności w sklepie
  • Brak oficjalnej apki na iOS
Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/