Xiaomi Led Strip – recenzja taśmy LED, która odmieni wasz dom!

Xiaomi Led Strip – recenzja taśmy LED, która odmieni wasz dom!

Xiaomi Led Strip – recenzja taśmy LED, która odmieni wasz dom!

0

Xiaomi – marka, której nie muszę nikomu chyba przedstawiać. Najczęściej pada ofiarą żartów, jakoby „ksjałomi lepsze” – ale nie tym razem. Opowiem wam czym jest i dlaczego warto zainwestować w taśmę LED właśnie od tej firmy. Zapraszam!

Kilka słów wstępu

Taśmy LED są świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcecie subtelnie ale z klasą udekorować wasze pomieszczenie. Nieważne czy jest to pokój dziecięcy, czy studio gracza – taka taśma sprawdzi się w każdym warunkach! Niestety większość rozwiązań na rynku sterowana jest malutkim, niewygodnym i zasilanym na baterie pilotem. Nie oszukujmy się, ale większość z nas zgubi ten pilocik średnio raz na dzień. Z pomocą przychodzą nam inteligentne listwy, które możemy sterować smartfonem – i na takiej dziś się skupimy.

Czym jest i w sumie po co?

Taśma LED jest świetnym dopełnieniem, jeżeli chodzi o wykończenie pokoju. Za jej pomocą możecie podświetlić biurko, telewizor, łóżko, ścianę czy schody. Możliwości są nieograniczone, ponieważ taśmy możemy ze sobą łączyć i przedłużać – jedynym wyznacznikiem granic jest wasza własna kreatywność!  Jak wiemy, ledy są stosunkowo drogim rozwiązaniem. Rekompensują nam swoją cenę żywotnością i pobieraną ilością energii. Światła led pobierają niezwykle mało prądu, oraz oddają niewielką ilość ciepła – gwarantują nam jednak o wiele dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki z wolframem. Poniżej wrzucam kilka grafik, które pokazują wykorzystanie ledów w domu. Możecie wyszukać miliony inspiracji na stronach typu Pinterest, które pomogą wam w zaplanowaniu czegoś wyjątkowego!

Dlaczego akurat ten produkt?

Druga generacja LEDów od Yeelight (podmarki Xiaomi) jest stosunkowo tania, ponieważ kosztuje około 160 złotych. Porównując tą cenę i możliwości do konkurencyjnych rozwiązań innych marek, okazuje się, że Yeelight wypadają naprawdę bardzo korzystnie. Za taki sam produkt z oferty Philips HUE przyjdzie nam zapłacić aż 260 złotych – czyli stówkę więcej. Po co przepłacać za coś, co jest równie dobre? Dodatkowo wspomnę, że druga generacja (czyli ta, którą znajdziecie w większości sklepów) współpracuje nie tylko z Alexą i Asystentem Google, ale także z HomeKit! Tak! Produkty Xiaomi zaczynają współpracować z ekosystemem Apple. 🇨🇳💡🇺🇸

Aplikacja i jej możliwości.

Aplikację Yeelight pobierzecie zarówno z AppStore jak i Google Play – jest ona darmowa. Apka pozwala nam na prostą konfigurację urządzenia, a następnie na zarządzenie nim. Taśmę możemy podpiąć także pod aplikację Google Home lub „Dom”. W oficjalnej aplikacji możemy zmieniać jasność, kolory, ustawić przejścia, scenerie, światło dostosowane do rytmu muzyki*, wykonać aktualizację czy zmienić nazwę urządzenia.

* Dlaczego z gwiazdką? Jak widzicie na załączonym wyżej obrazku u mnie ta funkcja nie działa. Możliwe, że jest to winą oprogramowania na którym obecnie pracuję (iOS 13).

Parowanie i konfiguracja HomeKit.

Parowanie jest niezwykle proste – wystarczy podłączyć, kliknąć tu i tam i gotowe. Wybieracie sobie urządzenie (w tym wypadku „Taśma świetlna”) i je resetujecie. Przechodzicie do następnego kroku, czyli wpisujemy hasło do naszej sieci WiFi. Następnie wchodzimy w Ustawienia -> WiFi i wybieramy z dostępnych sieci tą, która nazywa się tak jak pokazano nam w aplikacji. Wracamy do Yeelight i następuje parowanie. Po krótkiej chwili proces się zakończy, a my dostaniemy dostęp do naszego światła.

Jeżeli chodzi o parowanie z HomeKit jest ono także bardzo proste. Wchodzimy w ustawienia naszego urządzenia, a następnie klikamy „Dodaj do domu”. Pamiętajcie, żeby trzymać urządzenie blisko telefonu! Po chwili wszystko się sparuje a my zostaniemy przeniesieni do aplikacji „Dom” aby skonfigurować najważniejsze funkcje czy scenerie dla naszego urządzenia.

Co znajdziemy w pudełku?

Taśmę o długości dwóch metrów, zasilacz, kabel przewodzący i krótką instrukcję. W sumie to niewiele, ale czy potrzebujemy czegoś jeszcze? Zestaw zawiera wszystko, co jest nam potrzebne do konfiguracji i używania taśmy.

Czy warto?

Według mnie jest to jeden z lepszych zakupów, jakie dokonałem w ostatnim czasie! Kiedy przychodzą znajomi, podświetlam szafki na niebiesko i robimy wieczór filmów, kiedy spotykam się z drugą połówką – jedną komendą uruchamiam scenerię romantyczną a pokój rozbłyska momentalnie różowo czerwonym kolorem. Kiedy kładę się spać, bądź oglądam seriale – jeden klik i światło przyciemnia się do jednego procenta, dzięki czemu moje oczy mogą odpocząć. Jest to produkt solidnie wykonany, dobrze działający i godny polecenia. Za cenę, która oscyluje w granicach 160 złotych, mogę zaryzykować stwierdzenie, że nie znajdziecie lepszego rozwiązania.

Xiaomi Led Strip – recenzja taśmy LED, która odmieni wasz dom!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/