Home Newsy Szybszy modem LTE i dual Sim w kolejnej generacji iPhone’a
Szybszy modem LTE i dual Sim w kolejnej generacji iPhone’a
0

Szybszy modem LTE i dual Sim w kolejnej generacji iPhone’a

0

Najnowszy raport opublikowany przez analityka Ming Chi Kuo wnosi w tematykę przyszłorocznych modeli iPhone’a trochę świeżości. Autor nie skupia się bowiem na aspektach wzornictwa tych urządzeń, co od tygodni na stałe niejako wpisało się w treść wielu plotek lecz na dwóch rozwiązaniach dotyczących specyfikacji technicznej.

Zdaniem analityka w przyszłym roku do oferty zawitają iPhone’y wyposażone w bardzo szybki moduł LTE opracowany przez jedną z firm Intel lub Qualcomm. Pozwolą one na znacznie lepszą transmisję danych w sieci, zarówno tych pobieranych jak i wysyłanych. Nieoficjalnie mówi się o wartościach rzędu 1 Gbps przy pobieraniu i 225 Mbps przy wysyłaniu danych.

Co ciekawe we wnętrzu smartfonów lub konkretnych tylko modeli ma znaleść się technologia dual Sim obsługująca przy każdej z kart połączenia LTE. W chwili obecnej smartfony istniejące na rynku pozwalają na obsługę połączeń LTE tylko przy jednej z kart, druga zazwyczaj korzysta z połączeń 3G. W chwili obecnej nie wiadomo, czy nowy iPhone charakteryzować się będzie podwójnym slotem na karty Sim, czy druga z nich będzie na stale wbudowana w płytę główną urządzenia.

Źródło: MacRumors

 

Szybszy modem LTE i dual Sim w kolejnej generacji iPhone’a

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)