Home Newsy iMac Pro wyposażony w koprocesor A10 Fusion
iMac Pro wyposażony w koprocesor A10 Fusion
0

iMac Pro wyposażony w koprocesor A10 Fusion

0

Nie po raz pierwszy w historii kod źródłowy jabłkowego oprogramowania dostarcza światu ukrywanych przez Apple informacji związanych ze specyfikacją techniczną nadchodzących urządzeń. Tym razem deweloperzy natrafili na kolejne, ciekawe dane jakie zawiera oprogramowanie bridgeOS pod kontrolą którego pracuje układ T1.

Moduł ten znany jest choćby z panelu dotykowego Touch Bar montowanego w nowych komputerach MacBook Pro oraz znajdującego się w tych urządzeniach czytnika Touch ID. Kod źródłowy wspomnianego firmware skrywa informacje o koprocesorze A10 Fusion jaki ma znaleźć się na pokładzie komputera iMac Pro.

Byłby to pierwszy przypadek w historii, w którym Apple zdecydowałoby się na implementację układu serii A do komputera. Dotąd komponent ten wykorzystywany był w urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu iOS. Co ciekawe zabieg ów pozwoliłby zwiększyć kontrolę nad systemem stacjonarnym macOS także w zakresie obsługi funkcji „Hej Siri” i działałby niezależnie nawet w sytuacji, gdy komputer pozostawałby wyłączony. To znów mogłoby pozwolić na uruchomienie maszyny z wykorzystaniem komend głosowych wydawanych asystentowi Siri.

W zakamarkach platformy bridgeOS doszukano się rownież animacji prezentującej sposób konfiguracji funkcji „Hey Siri” na komputerze.

Źródło: Steven Troughton-Smith

 

iMac Pro wyposażony w koprocesor A10 Fusion

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)