Raport dotyczący nowych komputerów od Apple

Raport dotyczący nowych komputerów od Apple

0

Kilka dni temu Phill Schiller w wywiadzie dla serwisu BuzzFeed zdradził, że Apple pracuje nad nowym, modularnym modelem Maca Pro, a także nową wersją komputera all-in-one, która ma być również dedykowana profesjonalistom. Kolejna generacja iMaca ma pojawić się rzekomo jeszcze w tym roku.

Niestety podczas wypowiedzi reprezentanta Apple nie padła żadna konkretna informacja dotycząca specyfikacji technicznej tych urządzeń. Blog Pike’s Universum jednak dotarł do nich, a przynajmniej tak uważa. W opublikowanym raporcie możemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat prawdopodobnej specyfikacji nadchodzących komputerów. Każde z tych urządzeń ma rzekomo zadebiutować jeszcze w październiku tego toku.

W przypadku iMaca najmocniejsza wersja zostanie wyposażona w procesor Intel Xenon E3-1285 v6 wsparty 64 GB pamięci RAM EEC. Ten ostatni skrót oznacza, że pamięć sama diagnozuje i usuwa błędy mogące przyczynić się do złej pracy całego systemu.
Na pokładzie maszyny znajdzie się również szybszy dysk SSD o pojemności 2 TB, karta graficzna AMD wspierająca technologie rozszerzonej rzeczywistości. Wraz z nowym iMac-iem pojawi się też nowa wersja klawiatury zewnętrznej Magic Keyboard. Plotki głoszą, że zostanie ona wyposażona w panel dotykowy Touch Bar.

Apple zaprezentuje także nowy, zewnętrzny monitor o rozdzielczości 8k. Będzie on charakteryzował się nowym interfejsem UEFI, czyli następca BIOSa.

Równolegle pojawi się w ofercie także nowa odsłona Maca mini. Komputer jeśli wierzyć plotkom będzie większy od poprzednika.

Przy okazji raportu padła także informacja sugerująca jak prawdopodobnie może nazywać się system macOS 10.13. Blog jednak nie podaje konkretnych oznaczeń. Prawdopodobnie jednak nazwa platformy zaczynać się będzie na literę „m”. Apple jakiś czas temu zarejestrowało takie nazwy jak „Monterey”, „Mammoth”, „Miramar” i „Mojave”.

Źródło: MacRumors

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *