Slide to Unlock? Według niemieckiego sądu, Apple nie ma żadnych praw do patentu!
0

Slide to Unlock? Według niemieckiego sądu, Apple nie ma żadnych praw do patentu!

0

Slide to UnlockChociaż wydawać by się mogło, że rozwiązanie slide to unlock, które stosowane jest od pierwszej generacji iPhone’a, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych funkcjonalności od Apple, to według niemieckiego sądu federalnego jest całkowicie inaczej.

Kilka dni temu uznał on, że wszystkie prawa Apple do patentu dotyczącego odblokowywania urządzeń mobilnych za pomocą dotykowego suwaka na ekranie są nieważne i firma, przynajmniej na terenie Niemiec, nie posiada wyłączności do stosowania tejże technologii.

W wyjaśnieniu swojej decyzji sąd stwierdził, że Slide to Unlock nie jest niczym innowacyjnym i że większość dzisiejszych urządzeń mobilnych korzysta z analogicznych lub bardzo podobnych rozwiązań. Sprawa może nie budziłaby takich kontrowersji gdyby nie fakt, że gigant z Cupertino już wcześniej wykorzystywał tenże właśnie patent, aby atakować swoją konkurencję.

Dostało się między Samsungowi i Motoroli. Dawny potentat rynku telefonów komórkowych musiał z tego powodu wycofać nawet kilka swoich urządzeń z niemieckiego rynku. Ciekawe, czy Apple będzie musiało się pogodzić jedynie z utratą patentów, czy też będzie dodatkowo walczyło z firmami liczącymi na odszkodowanie w związku z zaistniałą sytuacją?

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *