Home Newsy Siri oddane w ręce Craiga Federighi
Siri oddane w ręce Craiga Federighi
0

Siri oddane w ręce Craiga Federighi

0

Największą bolączką dotyczącą asystenta głosowego Siri w naszej lokalizacji jest istniejący wciąż brak wsparcia dla języka polskiego. Na funkcję tę czekamy latami, choć nie oznacza to, że z Siri nic się w tym czasie nie działo. Wręcz przeciwnie jest ona sukcesywnie rozwijana, a ostatnio nawet zmienił się szef zespołu prowadzącego nad nią prace.

Do tej pory za rozwój asystenta głosowego sygnowanego logo nadgryzionego jabłka odpowiedzialny był Eddy Cue, a obecnie, zgodnie z oficjalnym wykazem osób należących do sztabu kierowniczego firmy Apple, Craig Federighi. Ten ostatni od lat pełni funkcję wiceprezesa do spraw inżynierii i bezpośrednio podlega CEO Apple.

Na liście jego obowiązków znajdują się prace zmierzające do rozwijania systemów macOS oraz iOS, a od teraz także asystenta głosowego Siri. Według najnowszych doniesień w najbliższym czasie Siri zyska bardziej naturalny głos oraz poszerzone zostaną możliwości tego narzędzia pod kątem uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Eddy Cue nadal zajmuje się rozwijaniem takich produktów jak: iTunes Store, Apple Music, Apple Pay, Apple Maps i iCloud. Odpowiedzialny jest również za pakiety aplikacji iWork i iLife.

Źródło: MacRumors

 

Siri oddane w ręce Craiga Federighi

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)