Home Newsy iPhone Edition i nieco inna aktywacja Siri
iPhone Edition i nieco inna aktywacja Siri
0

iPhone Edition i nieco inna aktywacja Siri

0

Asystenta głosowego Siri można w systemie iOS uruchomić na dwa sposoby: z użyciem przycisku Home oraz komendy głosowej „Hey Siri”. Z tej ostatniej jak się można domyślić nie korzystają wszyscy użytkownicy. Część z nich bowiem woli aktywować usługę z poziomu tradycyjnego przycisku. Tego jednak zabraknie we flagowym modelu iPhone’a z tego roku.

Jak wiadomo iPhone 8 lub jak niektórzy sugerują Edition zostanie wyposażony w wirtualny przycisk Home wyświetlany w tak zwanym obszarze funkcyjnym mieszczącym się pod głównym ekranem urządzenia. Zabieg ten wymusi na Apple wprowadzenie nieco innych rozwiązań związanych z obsługą smartfona między innymi gestów wywołujących funkcje, za które do tej pory odpowiedzialny był guzik Początek. Kolejną prawdopodobną zmianą będzie nieco inny sposób aktywowania asystenta głosowego.

Jak sugeruje deweloper Guilherme Rambo będzie można tego dokonać z użyciem komendy głosowej lub przycisku Usypiania. Podobno informacje takie zostały znalezione przez niego w kodzie jednego z systemów od Apple. Prawdopodobnie informacje takie zaszyto w oprogramowaniu dedykowanemu inteligentnemu głośnikowi HomePod.

Źródło: AppleInsider

 

iPhone Edition i nieco inna aktywacja Siri

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)