Niedługo w App Store płacić będziemy w złotych polskich

Niedługo w App Store płacić będziemy w złotych polskich

0

Dotąd za zakupy dokonywane w sklepach App Store, Mac app Store oraz pochodnych takich jak iBooks Store, czy iTunes Store polscy użytkownicy płacili w walucie EUR. Analogiczna sytuacja dotyczy również osób mieszkających w państwach należących do Unii Europejskiej. Niedługo jednak w ekosystemie Apple mogą wejść w życie korzystne zmiany.

Korzystne ze względu na kurs walutowy, który zmieniając się finalnie może podnosić nieco ostateczny koszt zakupu oprogramowania, czy materiałów multimedialnych znajdujących się w ofercie Apple. Pojawia się jednak iskierka nadziei. Firma bowiem miała rozesłać do wszystkich autorów książek publikowanych w ramach sklepu iBooks Store informację o zmianach dotyczących cen i rozliczeń w walucie. W treści wiadomości na liście lokalizacji znajduje się również Polska.

Chodzi o dostosowanie jednostki walutowej do środków płatniczych obowiązujących w danym kraju. Reasumując zakupy dokonywane w polskich odpowiednikach sklepów internetowych Apple będą rozliczane w złotych polskich.
Póki co przesłany komunikat dotyczy sklepu iBooks Store ale z pewnością ta sama zasada zostanie wprowadzona również do App Store, iTunes Store, czy Mac App Store.

Źródło: AppleCenter

Niedługo w App Store płacić będziemy w złotych polskich

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *