Niebawem w App Store zapłacimy w złotówkach

Niebawem w App Store zapłacimy w złotówkach

0

Nie dalej jak kilka dni temu Apple oficjalnie poinformowało, że w niektórych lokalizacjach sklepu internetowego iBooks zmieni się waluta w jakiej podawane są ceny za sprzedawane tam książki, a co za tym idzie zmieni się również cały mechanizm rozliczania zakupów. Na liście krajów objętych procederem znalazła się również Polska.

Apple zamierza bowiem zgodnie z komunikatem w niektórych państwach zmienić aktualnie obowiązującą walutę w iBooks na tą honorowaną w danym kraju. Niedługo zatem w Polsce za książki pochodzące z iBooks zapłacimy w polskich złotych. Kilka chwil później potwierdziły się informacje, że zmiany te obecne będą również w innych sklepach Apple, czyli App Store, iTunes Store, Mac App Store jak również w płatnościach za subskrypcję jabłkowych usług w tym Apple Music.

Mechanizm zostanie uruchomiony pod koniec tego miesiąca, prawdopodobnie dnia 28 maja, czyli 10 dni po opublikowaniu oficjalnej informacji prasowej.
Warto dodać, że opisane wyżej zmiany dotyczą także kilku innych krajów. Są nimi między innymi Chorwacja, Chile, Kolumbia, czy Bułgaria. Niestety w przypadku polskich użytkowników cały zabieg nie jest korzystny, bowiem kalifornijska firma wycenia 1 EUR na blisko 5 zł, a więc znacznie wyżej niż notowania rynkowe.

Źródło: Apple

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *