Home Newsy Nowe opcje w App Store dla deweloperów
Nowe opcje w App Store dla deweloperów
0

Nowe opcje w App Store dla deweloperów

0

Wraz z wydaniem przez Apple systemu iOS 11 został całkowicie przebudowany sklep z aplikacjami. Posiada on teraz nie tylko nowe zakładki ale też całkowicie zmieniła się jego strona wizualna. To jednak tylko początek drogi jaką w przypadku App Store obrało sobie Apple. Pojawiają się bowiem też nowe opcje związane z dystrybucją oprogramowania.

Wprowadzone przez Apple wczoraj nowe funkcje dotyczą programistów i tworzonych przez nich aplikacji zarówno darmowych, płatnych i tych udostępnianych w modelu subskrypcyjnym. Pierwsza nowością jest wprowadzenie opcji przedsprzedaży aplikacji, czyli możliwość ich zakupu jeszcze przed oficjalną premierą w sklepie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż przedsprzedaż może rozpocząć się nie wcześniej niż 90 dni poprzedzających debiut. W tym okresie będzie można zaznajomić się z pozycją i dokonać zakupu jednak obciążenie rachunku i automatyczna instalacja nastąpi dopiero w dniu premiery.

Kolejna nowość dotyczy programów oferowanych w modelu subskrypcyjnym. Od teraz deweloperzy mogą udostępniać swoje aplikacje za darmo w okresie próbnym. Ten jednak może trwać od 3 dni do jednego roku. Programiści mogą również organizować promocje dla nowych użytkowników, w których soft w pierwszym okresie użytkowania będzie dostępny za darmo. W zależności jednak od charakteru subskrypcji promocja może trwać od tygodnia do nawet roku czasu.

Źródło: Apple

 

Nowe opcje w App Store dla deweloperów

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *