Sharp wstrzymuje produkcję 9,7-calowych wyświetlaczy dla iPadów ? chce skupić się na ekranach dla iPada Mini?
0

Sharp wstrzymuje produkcję 9,7-calowych wyświetlaczy dla iPadów ? chce skupić się na ekranach dla iPada Mini?

0

SharpFirma Sharp rozpoczęła właśnie produkcję 8,7-calowych wyświetlaczy. Może to oznaczać, że producent przygotowuje się do dostarczenia ekranów na potrzeby pierwszej i drugiej generacji iPada Mini.

Miejsce, w którym produkowane są ekrany dla firmy spod znaku nadgryzionego jabłka to Kameyana w centralnej Japonii. Obecnie linia działa na najniższym poziomie wydajności, aby zrealizować dokonane we wcześniejszym czasie zamówienia. Jej spowolnienie widoczne było już natomiast pod koniec zeszłego roku – Sharp ma za zadanie wyprodukować jeszcze tylko określoną liczbę wyświetlaczy do pełnowymiarowych iPadów i na razie zaprzestać ich wytwórstwa.

Dodając do tego zapowiedzi analityków, że sprzedaż iPada spadnie w tym kwartale o prawie 40%, możemy domyślać się, że Apple ma na celu dynamicznie przyspieszyć i zwiększyć popularność swojego mniejszego urządzenia.

Oczywiście zmiany produkcje w fabryce Sharpa nie muszą wszystkiego przesądzać, za produkcję wyświetlaczy odpowiedzialny jest bowiem jeszcze Samsung i LG.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *