0

iOS zachowuje dominującą pozycję na terenie USA w Q4 2012 ? 51% udziału w rynku w porównaniu z innymi platformami

0

ApplePlatforma iOS od Apple cały czas utrzymuje się na pozycji lidera jeżeli chodzi o udziały w rynku, w porównaniu z innymi systemami mobilnymi. W ostatnim kwartale roku 2012, zanotowała ona wynik na poziomie 51%, deklasując swoich rywali takich jak Android, RIM, czy też próbujący wybić się cały czas Windows.

Według wypuszczonych dzisiaj informacji, w porównaniu z zeszłym rokiem, iOS zanotował 0,3-procentowy wzrost swojej popularności. Dla porównaniu, Android spadł w tym samym momencie o 0,6 procenta. W przypadku RIM, spadek jest jeszcze znaczniejszy. Firma w Q4 2011 posiadała jeszcze 6,1% udziału w rynku, obecnie natomiast 1,1%.

Do góry nieznacznie wzbił się Windows, który dostarczał rok temu oprogramowanie dla urządzeń mobilnych 2,2% użytkowników na rynku amerykańskim. Obecnie ta liczba zwiększyła się natomiast o 0,4%.

Należy jednocześnie zauważyć, że każdego roku ponad 1/3 całej sprzedaży urządzeń z iOS generowana jest przez konsumentów, którzy korzystali wcześniej z innych tabletów, czy też słuchawek i postanowili przetestować produkty Apple.

Oceń post
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *