?Appki dla małpki? ? zoo sprezentowało orangutanom iPady
0

?Appki dla małpki? ? zoo sprezentowało orangutanom iPady

0

Apps for ApesZnajdujące się w Waszyngtonie Smithsonian National Zoological Park, postanowiło rozpocząć innowacyjny projekt. Dzięki niemu, orangutany wyposażone zostały w odpowiednio przystosowane do ich możliwości iPady, które mają pomagać w rozwoju ich umiejętności oraz w komunikacji z człowiekiem.

W przedsięwzięciu Apps for Apes (pozwoliliśmy sobie na luźne tłumaczenie ?appki dla małpki?) bierze udział także 12 innych ogrodów zoologicznych z całego świata, to jednak w Waszyngtonie projekt organizowany jest na największą skalę.

Jak się okazuje, chodzi tutaj przede wszystkim o rozrywkę. Orangutany otrzymają zestaw aplikacji interaktywnych, w tym muzycznych oraz szerokiej gamy gier, które mają sprawdzać ich potencjał intelektualny. Kiedy jednak małpa nie będzie zainteresowana daną aplikacją, wtedy spokojnie będzie mogła korzystać z tych, które najbardziej przypadły jej do gustu.

Zoo w Waszyngtonie nie po raz pierwszy wprowadza takie nowinki technologiczne. Już w 1994 roku zamontowano tutaj stacjonarne ekrany dotykowe w celu testowania pamięci orangutanów. iPady zagwarantują natomiast całkowicie inne podejście do wchodzenia w interakcje z naszymi małpimi krewnymi, co z pewnością rzuci nowe światło na ich wrodzone umiejętności.

Najwięksi optymiści związani z projektem uważają, że kiedyś uda im się połączyć ze sobą orangutany z całego świata poprzez aplikacje do wideokonferencji i stworzyć urządzenia, które całkowicie samodzielnie będą mogły obsługiwać. Nie wychodzilibyśmy jak na razie tak daleko do przodu, sam pomysł wydaje się jednak ciekawy 🙂

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *