Recenzja ZIZO Static Case, solidne etui z kosmicznym wzornictwem

0

Przyznaję, że widząc to etui po raz pierwszy, myślałem, że to jakiś twór z myślą o fanach science-fiction. Nieziemski design, to pierwsze co się rzuca w oczy w modelu Static Case. Jednak to nie dla niego warto kupić to etui.

Do testów otrzymałem Statis Case dla iPhone’a 7 marki ZIZO. Wyłączonym dystrybutorem tej marki w Polsce jest sklep forcetop.com, który etui dostarczył nam do testów. Nie będę udawał, że wzornictwo tego produktu nie przypadło mi do gustu w chwili, gdy po raz pierwszy wyjąłem je z opakowania.

Moje negatywne nastawienie było jednak kompletnie chybione, gdyż po zainstalowaniu telefonu w etui okazało się, że słuchawka Apple całkiem fajnie się w nim prezentuje. Static Case, który otrzymałem jest w kolorze głębokiej czerni. Posiada srebrne wstawki i to czego nie można mu odmówić to wielu szczegółów, które tworzą kosmiczny wizerunek tego case’u.

Choć na pozór wszystkie krawędzie wyglądają tu jakby były ostro ścięte i kanciaste, w dotyku są jak najbardziej zaokrąglone i przyjemne. Samo etui bardzo dobrze i przyjemnie leży w dłoni, gdyż nie jest to jedynie tania nieprzyjemna guma, a materiał wykonany z mieszanki. Przez to etui jest zarazem śliskie, ale i lepkie. Delikatne, ale i solidne. Dopasowane, ale nie utrudnia ani montażu telefonu w nim, ani późniejszego pozbycia się etui.

W ZIZO Static Case nie zabrakło otworów na prezentacje logotypu producenta telefonu czy obiektywu aparatu.

Także w podstawie producent przewidział otwory na głośnik, mikrofon i port systemowy. Co ważne, to etui zakrywa podstawę komórki, toteż przy upadku tę częścią, nic mu nie powinno się złego stać.

W przypadku klawiszy bocznych, wypustki przewidziano dla włącznika oraz przycisków∑ regulacji głośności. Przełącznik wibracji nie został przedłużony. Dla niego przewidziano okienko, które w praktyce się okazało, że nie utrudnia skorzystania z tego elementu telefonu.

Po zainstalowaniu iPhone’a we wnętrzu etui od razu widać, że etui będzie dobrze chroniło telefon przy upadku na płaską powierzchnię. Jeżeli wybierzemy ten model oraz dodatkowo zabezpieczymy się w jakiś solidny protektor na ekran, nie powinniśmy paść ofiarą uszkodzenia ekranu i przez to szukać serwisu, który wymieni zbitą szybkę w iphonie.

Nietypowe wzornictwo etui wprowadza jednak pewne zmiany w ogólnym wizerunku telefonu. Mówiąc jaśniej, po wsadzeniu go do etui mamy wrażenie, jakbyśmy trzymali zupełnie inny telefon. Mam wrażenie, że sporo tu dały ścięte narożniki tej obudowy, które w największym stopniu zmieniają nam bryłę.

Etui poza funkcją ochronną, potrafi pełnić jeszcze jedną, praktyczna i przydatną w wielu sytuacjach. Mimo bardzo smukłej konstrukcji, producentowi udało się w tylnej części umieścić sprytnie ukrytą podstawkę. Po jej odciągnięciu i zablokowaniu, możemy telefon wygodnie postawić na blacie czy stoliku w pociągu i oglądać film lub coś wygodnie czytać.

Co ważne, telefon stabilne stoi nie tylko w poziomie, ale także w pionie, co może być kluczowe podczas pracy na nim przy zdalnej klawiaturze czy przeglądaniu internetu. Etui dostępne jest dla wielu różnych modeli telefonu. Kosztuje około 109 złotych.

Recenzja ZIZO Static Case, solidne etui z kosmicznym wzornictwem

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Solidna konstrukcja
  • Praktyczny stojak
  • Smukłe i wygodne w trzymaniu

Wady

  • Brak
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *