Recenzja PURO Flexible Plasma – Minimalistyczny silikon case od PURO
Recenzja PURO Flexible Plasma – Minimalistyczny silikon case od PURO

Recenzja PURO Flexible Plasma – Minimalistyczny silikon case od PURO

1

Marka PURO wprowadziła do swojej oferty etui z serii Flexible Plasma dla nowych modeli iPhone’a 7 oraz 7 Plus. Do testów otrzymałem etui przezroczyste z efektem przyciemnienia.

Dobre etui wcale nie jest dobrze znaleźć. Dla mnie dobre etui to takie, które jak najmniej wpływa na wygląd i gabaryty urządzenia. Dodatkowo musi pozwalać na skorzystanie z magnetycznego uchwytu samochodowego. Czyli musi pozwolić na wsadzenie blaszki pod spód, a przy tym jego grubość musi być niewielka, aby zainstalowany w uchwycie magnes utrzymał masę telefonu.

Etui Flexible Plasma w zasadzie spełnia te wymagania. Etui wykonane jest ze silikonu. Gumowata powierzchnia etui ma swoje zalety. Telefon dzięki niemu pewnie leży w dłoni, a przy ewentualnym upadku jego skutki choć trochę zostaną zamortyzowane.

Co ważne ten konkretny model etui chroni każdy element krawędzi telefonu oraz jego plecy. Moje ostatnie etui niestety nie zakrywało górnej i dolnej krawędzi obudowy, co niestety przy ostatnim upadku spowodowało, że telefon niedostatecznie był chroniony i ten element obudowy uległ lekkiemu wgnieceniu.

Mając na smartfonie PURO Flexible Plasma taka sytuacja nie miałaby miejsca. Mimo, że użytym materiał jest silikon, to producentowi udało się uzyskać połyskujący efekt etui. Na pierwszy rzut oka można mieć wrażenie, że etui wykonane jest ze szkła lub jakiegoś polerowanego policarbonu. Nic bardziej mylnego.

Etui choć okrywa każdą krawędź iPhone’a 7, to w żadnym wypadku nie utrudnia dostępu do jego klawiszy. Na przełącznik wibracji producent zastosował otwarte okienko. Natomiast klawisze regulacji głośności oraz włącznik zyskały utwardzoną wypustkę, która nie tylko nie utrudnia, ale wręcz ułatwia obsługę telefonu.

Równie dobry dostęp mamy do kanału mikrofonu rozmów oaz głośnika czy portu Lightening. Jeżeli używamy słuchawek przewodowych, używając przejściówki Lightening-JACK problemu z jej podłączeniu nie uświadczymy

Etui wyprofilowane zostało w taki sposób, aby uzyskać jak najlepszy efekt smukłego case ‘u. I rzeczywiscoe udało się to doskonale. W praktyce w ogóle nie odczuwamy zwiększenia gabarytów telefonu, mimo, że grubość etui spokojnie przekracza 1mm. Generalnie etui dobrze pasuje na telefon i dobrze się spisuje na co dzień.

Efekt przyciemnienia idealnie komponuje się z czarną obudowa iPhone’a 7. Tradycyjny przezroczysty case wyglądałoby na tej wersji kolorystycznej dość tanio i tandetnie. Na ciemny wygląda po prostu super.

Jedynym minusem takiego półprzezroczystego etui jest widoczna blaszka od wspomnianego uchwytu magnetycznego, którego używam. Trudno. Coś za coś. Na razie zostaję przy tym etui. Jeżeli szukacie stosunkowo taniego (59 złotych w sklepie forcetop.com) półprzezroczystego etui dla iPhone’a 7, te jest warte zainteresowania.

Etui do testów dostarczył sklep FORCETOP.COM

Recenzja PURO Flexible Plasma – Minimalistyczny silikon case od PURO

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *