Recenzja PURO Slim Waterproof Case – bezpieczne zdjęcia i filmy pod wodą
Recenzja PURO Slim Waterproof Case – bezpieczne zdjęcia i filmy pod wodą

Recenzja PURO Slim Waterproof Case – bezpieczne zdjęcia i filmy pod wodą

1

Jeżeli właśnie wybieracie się na wakacje i chodzi Wam po głowie jakieś etui, które zapewni Wam nie tylko odpowiednią ochronę przed zalaniem czy piaskiem, ale nawet pozwoli na strzelenie kilka zdjęć pod wodą, to mamy dla Was ciekawą propozycję – PURO Slim Waterproof Case, wodoodporne, uniwersalne etui na telefon i phablet. 

O tym jak niebezpiecznym dla smartfona miejscem jest plaża pisaliśmy niejednokrotnie przy okazji wpisów o naprawach urządzeń po zalaniu oraz poradach dotyczących tego, co zrobić, kiedy już nasz telefon ulegnie zalaniu. Niestety, letni okres to zawsze nie tylko sezon wakacyjny, ale także sezon na telefony po zalaniu we wszystkich serwisach z komórkami, także w naszym. Dlatego wybierając się na wakacje warto rozważyć zakup odpowiedniego ochraniacza, który zabezpieczy telefon na wypadek zachlapania, zalani, a nawet zanurzenia w wodzie, a także pozwoli cieszyć się nieporysowanym telefonem z powodu dostania się do obudowy piasku. Takim produktem jest etui od marki PURO.

Ten uniwersalny ochraniacz pozwala na zabezpieczenie w teorii dowolnego modelu smartfonu o przekątnej do 5.1 cala. Jak jednak przeczytacie dalej, ten model etui nie jest idealny dla każdego. Zanim jednak o jego wadach, kilka słów o zaletach, bo tych rzeczywiście w przypadku tego produktu jest całkiem sporo.

Wodoodporne etui na telefon 

Te etui ochroni nasz telefon przed wodą, piaskiem, kurzem i innego rodzaju wilgocią. Potwierdza to certyfikat IPx7, który mówi o gwarancji ochrony przed ingerencją cieczy w czasie do 30 minut, pod warunkiem, że urządzenie znajdzie się na głębokości nie większej niż 1 metr.

 

 

Do swobodnego moczenia telefonu w drodze do basenowego baru z drinkami jak znalazł. Dodatkowo w środku znajdziemy miejsce nie tylko na komórkę, ale także praktyczną kieszonkę na kartę płatniczą, dokument tożsamości czy elektroniczny klucz do hotelowego pokoju. Generalnie widać, że producent stworzył ten produkt pod wczasowiczów wybierających się na wakacje typu all-inclusive.

Chcąc zapewnić wysokim poziom szczelności PURO stworzyło trzy poziomy ochrony przed dostaniem się wody. Po pierwsze mamy tu zawijaną część etui, dodatkowo zabezpieczone rzepem.

Ponadto mamy dwie struny zaciskowe, podobne jak przy szczelnych woreczkach strunowych. Zabezpieczając telefon z myślą o podwodnych zdjęciach pamiętajcie, aby dopilnować się pełnego zapięcia. W innym wypadku etui przepuści wodę.

W ręce lub na szyi 

Kupując PURO Slim Waterproof Case nie tylko zapewnicie wysokim poziom bezpieczeństwa dla Waszego telefonu i klucza do drzwi podczas wodnych kursów po drinka, ale także możecie mieć smartfon zawsze przy sobie, gdyż w zestawie znalazła się także smycz z zaciskiem, która pozwala zawiesić telefon na szyi lub wygodnie mieć go w ręce podczas pływania.

 

Filmowanie i fotografowanie pod wodą

Chęć posiadania zdjęć spod powierzchni wody z rybami, płaszczkami i innymi wodnymi żyjątkami bywa tak silna, że wiele osób słyszących o ewentualnej szczelności ich telefonów, skłania je do ich zanurzania bez stosowanej ochrony. Prawda jest taka, że nawet telefony reklamowane jako te wodoodporne bardzo często ulegają zalaniu i to wcale nie dlatego, że reklamy kłamią, a dlatego, że to użytkownicy telefonów nieszczególnie o nie dbają, przez co takie urządzenia tracą szczelność.

Nie wiem, czy wiecie, ale gumowe uszczelki na zatyczkach telefonów z powodu kurzu i nieprecyzyjnego domykania szybko tracą swoją szczelność. Telefony noszone w kieszeni są poddawane takim naprężeniem, że często solidny klej w połączeniu z wodą zaczyna przepuszczać. To z tego powodu tak wiele również wodoodpornych telefonów∑ trafia później do serwisu. Dlatego takie etui jak PURO Slim Waterproof Case jest dobrym wyborem nie tylko dla właścicieli urządzeń niewodoodpornych, ale także tych reklamowanych jako wodoszczelne.

 

 

PURO Slim Waterproof Case pozwala w zasadzie w miarę normalnie obsługiwać telefon. Można go wygaszać i zapalać, obsługiwać dotykowy ekran, a nawet rozmawiać choć trzeba dość maksymalnie podnieść poziom głośności słuchawki i dość głośno mówić do mikrofonu. Można oczywiście także robić zdjęcia i filmować za sprawa okienka z tyłu.

Etui nie dla każdego 

Niestety ten model etui nie jest dla każdego. Jestem właścicielem iPhone’a 7 i niestety w PURO Slim Waterproof Case nie działa ani czytnik linii papilarnych, ani co gorsza nie działa także klawisz HOME.

Obsługa telefonu w tym etui jest więc dość utrudniona i wymaga od nas uruchomienia wirtualnego klawisza Home Asystę Touch. W innym wypadku nie odblokujemy urządzenia.

Podsumowując 

Niestety żeby ktoś mógł się cieszyć urlopem, to ktoś inny musi być w pracy. W tym roku padło na mnie, tak więc w wodoszczelność w praktyce będę mógł przetestować dopiero na planowanym przeze mnie urlopie w listopadzie. W związku z tym, że bardzo wiele osób właśnie teraz gdzieś wyjeżdża na urlop chciałem napisać o tym produkcie dziś, aby wielu z Was miało szansę zabezpieczyć Wasze telefony, byśmy później nie musieli się widzieć w naszym serwisie z prośbą o naprawę po zalaniu. PURO Slim Waterproof Case to dobra ochrona choć nie idealna.

O wiele lepszym wyborem dla właścicieli iPhone’ów będą dedykowane etui wodoodporne marki CATALYST czy Lifeproof, które nie tylko ochronią przed wodą, ale także pozwalają bez utrudnień używać telefonu. Produkt PURO jest uniwersalny, co oczywiście jest jego zaletą i zdecydowanie tańszy. Jeżeli nie chcecie wydawać setek złotych na dedykowane etui, kupcie przynajmniej PURO Slim Waterproof Case, a wasze wakacje będą na pewno mniej nerwowe z powodu obawy o Wasz smartfon.

Etui do testów dostarczył sklep Forcetop.com

Recenzja PURO Slim Waterproof Case – bezpieczna zdjęcia i filmy pod wodą

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Uniwersalny dla smartfonów i phabletów
  • Dodatkowa kieszonka na kartę do pokoju lub dokument tożsamości
  • Można robić zdjęcia pod wodą
  • Można wygodnie zawiesić na szyi lub obwiązać na nadgarstku
  • Dobra cena za dobrą ochronę

Wady

  • Nie działa dobrze z iPhonem 7
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *