Recenzja X-DORIA ENGAGE FOLIO dla iPhone 7 – ciekawe etui z miejscem na karty płatnicze lub dokumenty
Recenzja X-DORIA ENGAGE FOLIO dla iPhone 7 – ciekawe etui z miejscem na karty płatnicze lub dokumenty

Recenzja X-DORIA ENGAGE FOLIO dla iPhone 7 – ciekawe etui z miejscem na karty płatnicze lub dokumenty

0

X-DORIA to marka, której niejednokrotnie poświęcaliśmy miejsce w naszych recenzjach. Tym razem do testów otrzymaliśmy model dedykowany najnowszej słuchawce APPLE – iPhone’owi 7. X-DORIA Engage Folio to etui typu portfel, które dobrze zabezpiecza telefon z każdej strony, a przy okazji pozwala schować w nim karty płatnicze czy dokumenty. recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-1

Choć nie jestem fanem takiego typu etui, to dobrze wiem jak bardzo polubili je użytkownicy iPhone’ów. I nie ma się w sumie czemu dziwić. Jeżeli na co dzień płacicie tylko karta płatniczą, to w zasadzie mając pokrowiec X-DORIA ENGAGE FOLIO możecie wyjść z domu bez zabierania portfela. Ale po kolei..

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-4

Etui marki X-DORIA tym razem zostało nam dostarczone przez sklep forcetop.com. Znajdziecie tam ten i wiele innych pokrowców dla Waszych iPhone’ów. Jeżeli jednak nie możecie się zdecydować na to, jakie etui wybrać, powiem Wam dlaczego warto wybrać właśnie te, testowane przez zemnie ENGAGE FOLIO.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-12

Wykonanie

Etui wykonane jest bardzo przyzwoicie i całkiem dobrych materiałów. Frontowa cześć, która nie tylko kryje i chroni ekran naszego smartfona, ale także od wewnętrznej strony pozwala schować plastikowe karty – czy to te płatnicze, czy dokumenty jak dowód czy prawo jazdy.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-7

Wykonana została z materiału imitującego skórę. Imitacja jest bardzo dobra. W dotyku w pierwszych chwili trudno rozpoznać czy to skóra ekologiczna czy rzeczywiście naturalny materiał. Wrażenia potęguje także faktura materiału oraz wysokiej jakości szycia na krawędziach.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-13

W górnej części producent zadbał o wyjście dla kanału głośnika rozmów. Dzięki temu nie musimy jak to bywa w przypadku wielu takich konstrukcji odchylać frontowe skrzyło do tyłu by wygodnie pogadać, tylko wystarczy odebrać połączenie, zamknąć klapkę i komfortowo rozmawiać.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-21

Dzięki wszytemu magnesowi, klapka samoczynnie się „przykleja” do etui i nie lata. Nie ma tu mowy o nieprzemyślanym rozwiązaniu.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-11

Od wewnętrznej strony panel obszyty został satynowym materiałem z dwoma nacięciami. To są nasze kieszenie na karty.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-17

Teoretycznie w każdej powinna się zmieścić jedna. Bez żadnego problemu można jednak wsadzić dowód z prawem jazdy do jednej, a do drugiej kartę płatniczą. Wtedy mamy komplet tego co jest nam potrzebne do wyjścia z domu.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-18

Mocowanie

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-5

Telefon mocowany jest w poliwęglanowej wytłoczce. W tym modelu wytłoczka jest krystalicznie przezroczysta.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-8

Ma to swoje plusy i minusy. Spodobać nam się tu może przede wszystkim to, że etui nie ukrywa piękna koloru naszego urządzenia. Doskonale widać kolor i można rozpoznać model schowanego w tym etui urządzenia. Niestety przezroczysta gładka powierzchnia obudowy wprost uwielbia zbierać tłuste odciski palców, przez co po całym dniu używania, jeżeli na bieżąco nie wytrzemy obudowy chociaż o ubranie, to całość zaczyna wyglądać nieestetycznie.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-6

Druga sprawa, że obudowa przyciąga od wewnątrz pyłki i włoski z ubrań. Jeżeli dobrze nie wytrzemy obudowy od środka przed zamocowaniem telefonu, będziemy musieli żyć z tym całym, mocno widocznym brudem pod. Warto np. taśmą klejąca zebrać całe te pyłki przed włożeniem telefonu. Chwila praca opłaci nam się estetycznie wyglądającym telefonem.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-19

Komfort użytkowania

Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do tego typu etui. Latająca klapka przy twarzy zawsze mnie irytowała i zdecydowanie bardziej interesowały mnie obudowy zakładane jedynie na tył urządzenia. X-DORIA ENGAGE FOLIO irytuje mnie mniej, głównie dlatego, że nie musze odchylać klapki do tyłu by móc komfortowo rozmawiać. Mogę ją zamknąć, a dźwięk z głośnika dzięki wycięciu na frontowej części etui jest słyszany w takim samym stopniu, jak bez zamkniętego etui.

Etui nie utrudnia również dostępu do żadnego klawisza mechanicznego telefonu, portu Lightening czy głośnika dzwonków. Także aparat posiada wycięte okienko w obudowie w taki sposób, że nie tylko nie ogranicza pracy kamery, ale także diody LED czy wbudowanego z tyłu mikrofonu.

recenzja-x-doria-engage-folio-dla-iphone-7-w-applemobile-pl-20

X-DORIA ENGAGE FOLIO to etui warte zainteresowania, także dla tych, którym do tej pory tego typu konstrukcje nie odpowiadały. Producent przemyślał cała koncepcję tego etui i zaprojektował pokrowiec nie tylko dobrze chroniący przód i tył telefonu, ale także nie utrudniający przy tym użytkowania telefonu na co dzień.

Etui do recenzji dostarczył sklep internetowy https://forcetop.com

AppleMobile.pl POLECA TEN PRODUKT

Recenzja X-DORIA ENGAGE FOLIO dla iPhone 7 – ciekawe etui z miejscem na karty płatnicze lub dokumenty

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Jakość wykonania
  • Użyte materiały
  • Dopasowanie
  • Możliwość przechowywania kart
  • Wygodny dostęp do przycisków i złacza

Wady

  • Łatwo zbiera odciski palców
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *