Recenzja zegarek smart media-tech active-band color MT854- smartband z wieloma funkcjonalnymi opcjami.
Recenzja zegarek smart media-tech active-band color MT854- smartband z wieloma funkcjonalnymi opcjami.

Recenzja zegarek smart media-tech active-band color MT854- smartband z wieloma funkcjonalnymi opcjami.

0

Dobry smartband do 100zł? A oto moja opinia. Inteligentna opaska Media – Tech Active – Band MT854 jest sprzętem bardzo tanim. Spokojnie możemy kupić ją do 100zł. Istnieje przekonanie, że za dobry sprzęt trzeba dużo zapłacić, ale czy na pewno? Ta opaska udowadnia, że za małe pieniądze możemy kupić dobry, użyteczny sprzęt, dobrze wykonany i taki, który ładnie wygląda.

Dotykowy ekran opaski jest błyszczący, zaś mocujący pasek wykonano z delikatniej w dotyku gumy. Całość jest bardzo dobrze spasowana, a na ręce prezentuje się znakomicie. Jej boki są zaokrąglone co ułatwia noszenie jej- nie przeszkadza zakładanie koszul, swetrów itp.

Od dołu opaska zawiera czujniki, które wykonują pomiary przedstawione poniżej. Opaska jest wodoodporna. Posiada czujnik ruchu- automatycznie uaktywnienie ekranu po podniesieniu ręki. Smartband ma bardzo wytrzymałą baterię- do 15 dni w gotowości i do 8 dni codziennego użytkowania. Ładowarka jest bardzo ciekawa, ale prosta w obsłudze. Mimo wszystko nie sięgamy do niej często- za to ogromny plus.

Opaskę Media – Tech Active Band MT854 możemy obsługiwać za pomocą smartfona i zainstalowanej w nim aplikacji WearFit, która jest dostępna na iOS lub Androida. Oba sprzęty należy ze sobą sparować, połączyć automatycznie za pomocą Bluetooth. Jej obsługa jest dziecinnie prosta, dlatego może posługiwać się nią osoba w różnym przedziale wiekowym- nawet dziecko czy senior.

Kilka fajnych funkcji

Aby pobudzić zegarek należy opaskę przesunąć w stronę oczu, automatycznie ekran załącza się na krótką, ale i wystarczającą chwilę, a następnie ponownie gaśnie. Możemy również nacisnąć logo Media – Tech w celu pobudzenia ekranu. Po wyjściu z uśpienia opaska wskazuje aktualną datę i godzinę oraz stan baterii. Przy przesuwaniu palcem w górę ekranu możemy zmienić funkcję.

Dostępne funkcje i parametry:

  • Krokomierz
  • Licznik przebytych kilometrów
  • Licznik smalonych kalorii
  • Miernik pulsu
  • Miernik natlenienia krwi
  • Ciśnieniomierz
  • Miernik snu
  • Poziom zmęczenia
  • Stoper

Aplikacja Wearfit 2.0.

Z poziomu aplikacji mamy również dostęp do wielu innych funkcji takich jak: budzik, przypomnienie o zbyt długim siedzeniu w miejscu, informacje o odebranych wiadomościach, połączeniach telefonicznych czy postach na portalach społecznościowych i wiele innych. Możemy ustalić częstość mierzenia danych funkcji (ciśnieniomierza, pulsu, natlenienia krwi itp.). Korzystanie z tych funkcji jest bardzo proste.

Aplikacja zapisuje również wszystkie wyniki zebrane przez opaskę- można je później oglądać i porównywać ze sobą. Możemy uzyskać dostęp do ujęcia dziennego, tygodniowego, miesięcznego itp. To idealny sprzęt nie tylko dla każdego, przeciętnego człowieka, a również (jak nie przede wszystkim) dla osób mających problemy ze zdrowiem, takie jak problemy z sercem (np. nadciśnienie/ niedociśnienie, arytmia, bradykardia/tachykardia…).

 

Aplikacja monitoruje bowiem na bieżąco wszystkie ważne w choronach serca informacje, a dzięki smartfonowi i zainstalowanej w nim aplikacji możemy pokazać te wyniki naszemu lekarzowi kardiologowi, który z łatwością je zrozumie, omówi, zleci dodatkowe badania czy leczenie.

PLUSYMINUSY
Dotykowy wyświetlaczZapięcie, które wymaga wepchnięcia metalowej części do odpowiedniej dziurki w gumowym pasku
Długa wytrzymałość baterii (około 7-8 dni)Nieczytelność wyświetlacza w ostrym słońcu
Wiele dostępnych funkcjiGumowa opaska może powodować nadmierne pocenie się
Ładny design
Bardzo lekka (20g)
Wygodna podczas użytkowania
Łatwa w użytkowaniu

Opaska Media – Tech jest bardzo lekka i wygodna w użytkowaniu, ponieważ zaraz po zapięciu i kilku minutach przyzwyczajamy się do niej i nie zwracamy uwagi na to, że mamy coś na ręce. Nie przeszkadza również w nocy. Należy pamiętać, że w nocy również można ją nosić, dlatego została stworzona tak, aby nie przeszkadzała nam nawet podczas snu. Trzeba uważać, żeby też nie zapiąć jej sobie zbyt mocno, bo wtedy może powodować nadmierne pocenie się co w skali dłuższego czasu może okazać się bardzo niekomfortowe.

3.6/5 - (18)
Marysia Kujawińska Mam na imię Marysia, mam 21 lat i od 2011 roku jestem blogerką. Uwielbiam dobry design, a z aparatem, telefonem i laptopem prawie wcale się nie rozstaję. Obiektyw to moja druga para oczu na świat.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *