Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 – ciekawe etui dla iPhone 6 typu Flip

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 – ciekawe etui dla iPhone 6 typu Flip

0

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 10

 

Firma XtremeMac, której dystrybutorem w Polsce jest firma ALSTOR, stworzyła etui dla iPhone 6, które można by uznać, iż zostało zainspirowane produktem, który oferuje Samsung w swoich modelach Galaxy z serii S. Mowa tu o etui typu Flip, które osłania przednią część ekranu, a przy tym pozwala bez zaglądania pod klapkę sprawdzić kto do nas dzwoni, a nawet odebrać te połączenie.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 4 

Model IPP-WB6-73, który otrzymałem do testów jest dwukolorowy. Posiada tylną czarną wkładkę oraz czerwoną klapkę z okienkiem na przód. Takie kolorystyczne połączenie wygląda bardzo przyjemnie dla oka.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 1

Plastikowa wkładka jest idealnie dopasowana do telefonu. Jej grubość to coś pomiędzy ultrathin i tradycyjnym pokrowcem ochronnym. Producentowi udało się pogodzić smukłe etui z względnie wysokim poziomem ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 9
Największym ?bajerem? tego pokrowca jest przednia czerwona pokrywa. Od wewnętrznej strony została ona wyłożona przyjemnym i delikatnym w dotyku materiałem z mikrofibry.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 8

Mikrofibra powinna pomóc w zachowaniu ekranu telefonu w czystości i na pewno nie sprawi, że ekran się porysuje od noszenia telefonu na przykład w kieszeni i pocierania o niego.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 6

Od zewnętrznej strony jest nieco ciekawiej. Materiał jest śliski o interesującej fakturze. Niestety nie jestem materiałoznawcą, więc trudno mi powiedzieć co to za tkania. Wygląda z dalej, jakby było to anodyzowane i szczotkowane aluminium. W dotyku oczywiście czuć, że nie jest to żaden z metali. Podobną fakturę materiału wykorzystał Samsung w tworzeniu swoich pokrowców tego typu.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 3

Etui posiada wycięty kanał dla głośnika słuchawki (zwanego często rozmów) i dość sporej wielkości okienko, w którym wyświetlana jest nazwa dzwoniącej do nas osoby lub jej numer telefonu.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 7

Niżej znajduje się perforowana przestrzeń, dzięki czemu możliwe jest odebranie rozmowy, bez otwierania etui i dotykania ekranu. Wystarczy przesunąć palcem po tej przestrzeni i rozmowa zostanie odebrana. To bardzo dobry pomysł, który znacząco zwiększa przydatność etui i wpływa na jego funkcjonalność.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 10

Jedyne czego żałuje to, to iż XtremeMac nie pomyślał o jakimś magnesie wszytym w pokrowiec i plastikową wkładkę, lub innym rozwiązaniu, które utrzymałoby klapkę przy ekranie smartfonu. Niestety podczas testu klapka zachowywała się dość luźno. Ewidentnie brakuje tu czegoś co by ją przytwierdziło. Nie jest to jednak wada, która przekreślałaby ten produkt.

Recenzja XtremeMac Window Book Case IPP-WB6-73 w AppleMobile.pl 5

XtremeMac Window Book Case, to produkt stworzony z pomysłem i dużą starannością. Jego założenie na telefon nie wpływa negatywnie na gabaryty naszego telefonu, jest przyjemne w dotyku i wykonane z dobrej jakości materiałów. Występuje w trzech wersjach kolorystycznych. Koszt takiego pokrowca to wydatek 129 złotych. Będą to dobrze wydane pieniądze.

kup ten produkt

 

Etui do testów dostarczyła firma ALSTOR.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *