Recenzja Wireless Charge Dock 2 in 1 z GearBest – ładowarka indukcyjna dla iPhone i Apple Watch bez użycia kabli z zestawu

Recenzja Wireless Charge Dock 2 in 1 z GearBest – ładowarka indukcyjna dla iPhone i Apple Watch bez użycia kabli z zestawu

Recenzja Wireless Charge Dock 2 in 1 z GearBest – ładowarka indukcyjna dla iPhone i Apple Watch bez użycia kabli z zestawu

0

Jeden z ciekawszych gadżetów biurkowych, jakie w ostatnim czasie widziałem. Pierwszy, który do ładowania Apple Watcha nie wymaga korzystania z pudełkowego kabla. Pierwszy, który w tym samym momencie pozwala z jednego gniazdka ładować indukcyjnie smartfon i zegarek Apple.

Wpis ten jest pierwszym z serii wpisów, które będziemy dla Was publikować w związku z nawiązaną współpracą ze znanym globalnym sklepem internetowym Gear Best. Komuś z GearBest tak spodobały się recenzje na APPLEMOBILE.PL, że zapowiedziano nam często dostawy nowinek z oferty, które mają zostać poddane naszym testom. Wireless Charge Dock 2 in 1 jest pierwszą recenzją, a to dlatego, że polubiłem ten gadżet od pierwszej chwili otwarcia przesyłki.

Urządzenie zapakowane zostało w niestandardowe kartonowe opakowanie. Sztywny karton zapewnia, że wysłanie przesyłki z tak daleka zapewni mu bezpieczne dotarcie w jednym kawałku. Wewnątrz znajdziemy wyłącznie naszą biurkową stację ładującą oraz dedykowany jej przewód w standardzie USB-C, co było dla mnie pierwszym zaskoczeniem. W końcu nie ten odchodzący do lamusa microUSB.

Drugim zaskoczeniem było to, że do ładowania zegarka Apple Watch nie jest potrzebny dedykowany kabel magnetyczny z zestawu z naszym zegarkiem.

Jest to pierwsza tego typu ładowarka, którą testuję z takim rozwiązaniem.

Jeżeli Wasz kabel do Apple Watcha jest już mocno zużyty lub co gorsza uszkodzony, nie musicie kupować nowego. Wystarczy ten niesamowity stand.

 

Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych – srebrnym oraz czarnym. W całości wykonane jest z tworzywa sztucznego. Jest na tyle duże, że bez problemu możemy na nim odstawić do ładowania tak duży smartfon, jakim jest iPhone XS Max.

 

Co więcej, możemy telefon odłożyć, a tym samym ładować nie tylko odstawiając go pionowo, ale także poziomo, gdyż podstawka wyposażona została w dwie anten indukcyjne.

Lekko pochylona stacja ładując, to nie tylko świetny mebel na biurko, który pozwoli doskonale prezentować się naszemu pięknemu telefonowi, ale również może służyć jako podstawka do oglądania wideo w sposób wygodny, wręcz komfortowy. Kąt pochylenia podstawki tylko do tego zachęca.

Obsługa ładowania telefonu w standardzie QI sprawia, że gadżet będzie odpowiedni nie tylko dla telefonów Apple ze szklanym tyłem i funkcją ładowania bezprzewodowego, ale także dla innych produktów z ładowaniem zgodnym ze standardem QI.

Ładowanie smartfonu to jednak nie wszystko co Wireless Charge Dock 2 in 1 potrafi. Jak wspominałem, jest to także ładowarka bezprzewodowa dla zegarków Apple. Pierwsza, w której nie trzeba do ładowania wykorzystać magnetycznego kabla z pudełka. Ten został już wbudowany w tę ładowarkę.

Wireless Charge Dock potrafi ładować smartfony obsługujące wszystkie trzy tryby mocy ładowania – 5W, 7.5W oraz 10W (ten nie jest dostępny dla iPhone’ów). Układ sterujący przed rozpoczęciem ładowania komunikuje się bezprzewodowo z odłożonym na stojak telefonem i dopiero odpowiednią moc ładowania do jego możliwości. W przypadku zegarka Apple, jest on ładowany z mocą 2W. Po odłożeniu telefonu na ładowarkę, o komunikacji i rozpoczęciu ładowania informuje nas niebieska dioda LED ukryta w podstawie. Urządzenie działa bardzo sprawnie, ładuje bez problemu i dobrze wygląda na biurku.

Czy ma jakieś wady? Jedną drobną. Jest dość lekkie. W przypadku, gdy nasz Apple Watch ma założoną metalową bransoletę, która jest dość ciężka i razem z nią odwiesimy go na stojak bez smartfonu, który dociąży całość, to niestety ładowarka się przewraca.

 

W przypadku lżejszych pasków, problem ten nie występuje. Jeżeli będzie was to raziło, to niestety musicie albo przykleić stojak dwustronną taśmą, albo postawić coś ciężkiego na podstawie, aby całość dociążyć. I to w zasadzie tyle.

Ładowarka wygląda dobrze, ładuje doskonale i nie wymaga do pracy żadnych przewód. Czego chcieć więcej? Wiem! Niskiej ceny. Tą jednak macie zagwarantowaną na GearBest 🙂Kosztuje około 120 złotych.

Recenzja Wireless Charge Dock 2 in 1 z GearBest – ładowarka indukcyjna dla iPhone i Apple Watch bez użycia kabli z zestawu

ZaletyWady

Zalety

  • Wspiera trzy tryby ładowania Qi
  • Nie potrzebuje kabla do ładowania AW
  • Jednym przewodem USB-C ładujemy 2 sprzęty
  • Ładuje w pionie i poziomie
  • Wygodnie ogląda się wideo na smartfonie

Wady

  • Dość lekka
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.