Recenzja mophie® charge stream pad mini, tańszej, mniejszej i.. wolniejszej ładowarki indukcyjnej od mophie®
Ten model ładowarki indukcyjnej nieco poszerza portfolio akcesoriów Mophie. Mimo, że to jedynie kolejna ładowarka indukcyjna w standardzie QI, to zupełnie inna od Wireless Charging Base, którą testowałem w lutym.
Solidna ładowarka indukcyjna QI dla iPhone’a Mophie Wireless Charging Base
Mniejsza, lżejsza i podłączana do USB. To główne różnice względem biurkowej stacji ładującej Mophie®, którą miałem okazję już testować. Jej mniejsza siostra, czyli charge stream pad mini to ładowarka bardziej mobilna, a że tak się złożyło, że otrzymałem ją do recenzji tuż przed krótkim urlopem, to nie mogłem jej nie zabrać ze sobą i przeprowadzić testów „w terenie”.
Co znajdziemy w zestawie sprzedażowym?
W zestawie znajdziemy ładowarkę w kształcie niewielkiej podstawki, na którą odkładamy telefon oraz solidny, gruby przewód microUSB, który musimy wpiąć albo do portu USB komputera, albo na przykład ładowarki sieciowej z zestawu z telefonem, gdyż w odróżnieniu od wspomnianej już Charging Base, tu zasilacza producent nie zdecydował się dołożyć do zestawu.
Ładowarka jest bardzo mała (20 x 60 x 60 mm) i lekka (40 gramów). Zmieścić się do każdej kosmetyczki czy torebki. Charging Base to jednak duże i ciężkie urządzenie, szczególnie gdy oba porównamy.
Podstawka wykonana jest z tworzywa sztucznego i posiad specjalne wypustki z materiały utrudniającego przesuwanie. To ono nie pozwala przesuwać się ładowarce podczas odkładania na nią telefonu i zsuwać odłożonemu telefonowi.
Pierwsze wrażenia
Bardzo mała, estetyczna i wykonana z pomysłem, przez co bardzo praktyczna. Lekki kąt nachylenia sprawia, że odłożony na nią telefon leżący tuż obok naszego komputera, przy którym pracujemy można obsługiwać bez podnoszenia go z zasilacza. Ba, nawet nie trzeba się zbytnio wysilać, aby FaceID nas dostrzegło i odblokowało dostęp do menu.
Jednak największa zaleta charge stream pad mini, jest także jej wadą. Niewielkie rozmiary, to także konieczność baczniejszego zwracania uwagi czy odłożony na ładowarkę telefon rzeczywiście się ładuje.
Niestety kilka razy miałem tak, że położyłem telefon, nie zwróciłem uwagi i okazało się, że antena od ładowania indukcyjnego nie naszła idealnie na tę w zasilaczu. Efekt? Telefon się nie zaczął ładować.
Przyznaję, że duża powierzchnia Wireless Charging base z racji swojej większej powierzchni nie wymusza takiej uwagi przy odkładaniu telefonu. Jednak nawyk „prawidłowego” odkładania szybko można sobie wyrobić, wystarczy raz zrobić to źle i się wkurzyć, że mamy przez to nienaładowany telefon wtedy, kiedy go potrzebujemy i już zawsze będziemy zwracać uwagę czy na ładowanie na pewno się rozpoczęło… 😉
Czy ma jakieś wady?
Jak wspominałem mała powierzchnia ładowarki wymaga większej uwagi niż przy modelu o większej powierzchni. Jednak to nie jedyna wada tego zasilacza. Drugą jest moc ładowania.
Ładowarka potrafi pracować z mocą ładowania wynoszącą 5W. Model biurkowy pracuje z mocą 7.5W. Mniejsza moc ładowarki przekłada się na czas ładowania. Niestety pełną baterię przy użyciu tego zasilacza uzyskamy w dłuższym czasie niż przy modelu Wireless.
Podsumowując
Mophie charge stream pad mini to ciekawy produkt, który dla wielu użytkowników będzie pierwszym wyborem. W moim odczuciu, a jestem użytkownikiem ładującym telefon głównie w domu i czasem w samochodzie, znacznie lepszym wyborem jest zakup modelu Wireless Charging Base. Jest szyby, ma w zestawie zasilacz, a przez swoją wielkość odkładanie telefonu na niego jest łatwiejsze.
Co innego, jeżeli telefon ładujemy w biegu, tam, gdzie akurat jesteśmy i pracujemy na przykład przy laptopie. Ładowarka USB Charge Stream pad mini w takim wypadku będzie bardziej praktyczna.
Dużą zaleta mniejsze ładowarki jest jej cena. W regularnej cenie kosztuje 25 dolarów, tymczasem model wireless około 50 dolarów. Niezależnie od tego, który model ładowarki mophie® wybierzecie, będziecie zadowoleni 😉
Recenzja mophie® charge stream pad mini, tańszej, mniejszej i.. wolniejszej ładowarki indukcyjnej od mophie®
Zalety | Wady |
---|---|
Zalety
| Wady
|