Recenzja MOPHIE Juice Pack Reserve – dodatkowa bateria ukryta w etui
Recenzja MOPHIE Juice Pack Reserve – dodatkowa bateria ukryta w etui

Recenzja MOPHIE Juice Pack Reserve – dodatkowa bateria ukryta w etui

0

Ile trzyma ci bateria? Niejednokrotnie takie pytanie słyszałem od innych użytkowników iPhone’a 6S. Niestety, choć tuż po zakupie z baterii nowego telefonu Apple byłem zadowolony, to po roku jego intensywnego użytkowania baterię czasem muszę ładować jeszcze przed zakończeniem dnia roboczego. No dobra, musiałem póki nie trafiło do mnie etui MOPHIE Juice Pack Reserve.

 recenzja-mophie-juice-pack-reserve-w-applemobile-pl-1

Bateria w telefonach Apple nigdy nie była ich mocną stroną. Pokazują to także porównania najnowszego iPhone’a 7 do innych, konkurencyjnych słuchawek. Siódemkę bije na głowę, Samsung, Sony, a nawet HTC. Oczywiście pod względem czasu pracy i możliwej długości prowadzenia rozmowy na jednym pełnym naładowaniu. Gorzej jest w przypadku iPhone’a 6S, którego używałem wraz z etui marki MOPHIE.

recenzja-mophie-juice-pack-reserve-w-applemobile-pl-6

MOPHIE Juice Pack Reserve to praktyczne etui ochronne na telefon z wbudowanym akumulatorem. Jeżeli ktoś od dłuższego czasu śledzi moje recenzje, zapewne nie raz czytał moje recenzje produktów tej marki. Tym razem otrzymałem do testów model Reserve.

recenzja-mophie-juice-pack-reserve-w-applemobile-pl-7

Pojemność jego wbudowanej baterii to 1840 mAh. Jest to pojemność zbliżona do tej jaką oferuje bateria telefonu Apple. Niestety za pomocą tego etui nie doładujemy baterii od zera do stu procent. Mimo porównywalnej pojemności, gdy weźmiemy pod uwagę stratę energii, która ucieka nam w postaci wydzielanego ciepła, baterię telefonu uda się doładować o maksymalnie 60 procent. Jest to więc, jak sama nazwa etui sugeruje, rezerwowa energia dla telefonu, gdy tej zaczyna nam brakować pod koniec roboczego dnia.

Mój telefon zaczyna siadać już w okolicach godziny 17. Duża ilość połączeń, często praca w roli internetowego hot spotu przy podłączonym MacBooku, na którym również każdego dnia wysyłam przy użyciu aplikacji mnóstwo smsów idących za pomocą telefonu sprawia, że wykańczam baterię telefonu jeszcze na długo przed wyjściem z pracy.

recenzja-mophie-juice-pack-reserve-w-applemobile-pl-10

Dzięki MOPHIE JUICE PACK Reserve mam możliwość doładowania rozładowującej się baterii bez obawy, że nim znajdę jakiś kontakt, telefon się rozładuje i nie będę miał kontaktu ze światem.

recenzja-mophie-juice-pack-reserve-w-applemobile-pl-2

W zestawie z Mophie znajdziemy jedynie przewód USB, za pomocą którego ładujemy akumulator wbudowany w etui. Samo etui ma piękny, ciemno granatowy, głęboki kolor. Jest świetnie dopasowane do telefonu, a samo urządzenie wygląda w nim całkiem nieźle. Dzięki solidnemu tworzywu sztucznemu, z którego wykonano MOPHIE Juice Pack Reserve, nasz smartfon jest chroniony przed upadkiem, zarysowaniem obudowy czy innym uszkodzeniem mechanicznym.

Smukła budowa jak na etui z w wbudowaną baterią sprawia, że po jej założeniu telefon nie wydaje się znacznie większy. Jego gabaryty jak najbardziej są do przyjęcia.

recenzja-mophie-juice-pack-reserve-w-applemobile-pl-12

Jeżeli poszukujesz etui z wbudowaną baterią, MOPHIE Juice Pack Reserve oferuje solidne wykonanie i energię, którą będziesz mógł wykorzystać zawsze wtedy, gdy będziesz tego potrzebował. Szkoda, że sama obudowa nie jest ładowana tym samym kablem, co nasz telefon. Do jej naładowania potrzebujemy drugiego przewodu w standardzie microUSB. Jeden kabel to zawsze większy porządek. Dwa to już zawsze problem 😉 Mimo to etui jest warte zainteresowania, a oferowany poziom ochrony oraz mocy doładowania usprawiedliwiają jego cenę.

Recenzja MOPHIE Juice Pack Reserve – dodatkowa bateria ukryta w etui

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Solidnie wykonane
  • Dodatkowa porcja energii w kompaktowej obudowie
  • Eleganckie wzornictwo

Wady

  • Brak możliwości wpięcia słuchawek ze złączem JACK w kształcie L
  • Potrzebny osobny kabel do ładowania obudowy (jest w zestawie)
Oceny
  • Jakość/Cena
  • Wielkość doładowania
  • Wykonanie
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *