Recenzja ładowarki indukcyjnej Hama® Inductive Ultra Fast Charger o mocy 13.5W z Ultra Fast Charge
Recenzja ładowarki indukcyjnej Hama® Inductive Ultra Fast Charger o mocy 13.5W z Ultra Fast Charge

Recenzja ładowarki indukcyjnej Hama® Inductive Ultra Fast Charger o mocy 13.5W z Ultra Fast Charge

0

Ładowarki indukcyjne pojawiają się ostatnio jak grzyby na deszczu. Prawdziwy wysyp tych urządzeń mam wrażenie, że pojawił się wraz z wprowadzeniem tej technologii w najnowszych iPhone’ach. Hama® ma w swojej ofercie kilka takich urządzeń, jednak to jedno z linii prime line spodobało mi się najbardziej.

Jest to ładowarka biurkowa. Choć z powodzeniem znajdzie swoje miejsce na szafce nocnej. Płaska biała płytka na białym meblu jest w zasadzie trudna do zauważenia, co zresztą jest dużą zaletą tego urządzenia. Producent zadbał o to, aby nie tylko sama płytka ładująca na białym tle była niewidoczna, ale także przewód zasilający również się nie wyróżniał. Dlatego też dał biały.

W zestawie znajdziemy przewód∂ o długości aż 1.6 metra. Długi kabel microUSB ułatwia odpowiednie upchnięcie go za szafką, co wygląda po prostu schludnie. Niestety w zestawie nie znajdziemy zasilacza sieciowego. Musimy skorzystać z ładowarki USB, którą dostajemy wraz z telefonem lub innego zasilacza.

Ładowarka jest całkowicie bezobsługowa. Wystarczy odłożyć na jej powierzchnię telefon z funkcją ładowania indukcyjnego Qi, by po chwili podświetliła się ona (a jakże!) białym światłem LED potwierdzając rozpoczęcie ładowania.

 

Zasilacz idealnie nadaje się do sypialni. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych ładowarek indukcyjnych z podświetleniem, podświetla się tylko przy odłożeniu telefonu i nie świeci przez cały czas, gdy telefon jest ładowany.

Dzięki temu nie przeszkadza spać i nie rozświetla się na całe sypialnie przez całą noc. Wiem co mówię, bo i takie ładowarki miałem okazję używać. Bardzo szybko wylądowały w gabinecie, bo nie szło zmrużyć oka.

Dużą zaleta zasilacza od hama® jest funkcja szybkiego ładowania. Maksymalna moc z jaką ładowarka potrafi bezprzewodowo ładować telefon wynosi aż 13.5W. Niestety telefony Apple potrafią pracować wyłączenie z mocą 7.5W. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy tym zasilaczem ładować iPhone’a X, 8 czy 8+ oraz tych najnowszych, które lada dzień zostaną zaprezentowane przez Apple 12 września.

Najwzwyklej w świecie produkty Apple nie wykorzystają pełnej mocy ładowania. Ładowarka jest bardzo ładnie wykonana. Jeżeli szukacie białego zasilacza indukcyjnego do sypialni, wybór hama® Inductive Ultra Fast Charger będzie w pełni trafiony!

Recenzja ładowarki indukcyjnej Hama® Inductive Ultra Fast Charger o mocy 13.5W z Ultra Fast Charge

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *