Recenzja WD My Passport for Mac 2TB – dysk przenośny dla komputerów Apple
Recenzja WD My Passport for Mac 2TB – dysk przenośny dla komputerów Apple

Recenzja WD My Passport for Mac 2TB – dysk przenośny dla komputerów Apple

0

Jaki będzie najlepszy dysk przenośny USB dla Macbooka? Nie wiem, ale przetestowałem urządzenie WD My Passport for Mac o pojemności 2TB i mogę powiedzieć, że jest warty rozważenia.

Recenzja WD My Passport for Mac 2TB w AppleMobile.pl 4

Dysk ten jest dedykowany urządzeniom z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Po wyjęciu z pudełka można go używać natychmiast – bez konieczności formatowania, zakładania partycji itp. Do zapisu plików w systemie OS X jest przygotowany fabrycznie. Po za macbookową stylizacją obudowy, to jedyna cecha, która stanowi o jego dedykowaniu dla tych komputerów. Po za tym, jest to mobilny dysk twardy z interfejsem USB 3.0 jak każdy inny.

Recenzja WD My Passport for Mac 2TB w AppleMobile.pl 5

Dlaczego więc warto się nim zainteresować?

W zestawie znajdziemy bardzo podstawowe elementy 0 jak skrócona instrukcja obsługi czy kabel USB w standardzie 3.0. Producent zapewnia także do niego wsparcie programowe. Chodzi tu konkretnie o oprogramowaniem WD Security oraz WD Drive Utilities. Pierwszy oczywiście przygotowany do pracy w środowisku OS X umożliwia włączenie ochrony hasłem do plików znajdujących się na dysku oraz zaszyfrowanie go.

Recenzja WD My Passport for Mac 2TB w AppleMobile.pl 6

O poziomie bezpieczeństwa nie potrafię się wypowiedzieć. Z informacji, która pojawia się podczas zabezpieczenia urządzenia wynika, iż sytuacja w której zapomnimy jakie jest ustawione hasło spowoduje, iż stracimy bezpowrotnie dostęp do zapisanych plików. Natomiast program WD Drive Utilities umożliwia użytkownikowi wykonanie diagnostyki poprawnej pracy dysku czy dokonania jego konserwacji.

WD My Passport for Mac 2TB: solidny, ale wciąż mechaniczny

Pojemność testowanego modelu to 2 TB. Jest to całkiem sporo miejsca na pliki, które niekoniecznie chcemy trzymać na dysku komputera. Nie jest to niestety dysk SSD. Wciąż wewnątrz kręcą się talerze, które choć jak zapewnia producent są zupełnie bezpieczne podczas transportu My Passport’a w torbie, to nadal jest to urządzenie pełne mechaniki, która po prostu może ulec awarii.

Recenzja WD My Passport for Mac 2TB w AppleMobile.pl 1

Dysk pracuje stosunkowo cicho. Musi być naprawdę cicho w pomieszczeniu, w którym pracujemy by dosłyszeć pracująca głowicę lub kręcące się talerze. Srebrno czarna stylistyka obudowy rzeczywiście odpowiednio się wpisuje we wzornictwo komputerów Apple.

Zapis/Odczyt

Jednak to nie wygląd w przypadku takich urządzeń jest najważniejszy, tylko niezawodność oraz transfer zapis/odczyt. Trudno jest mi się wypowiadać w kwestii niezawodności podczas zaledwie kilku dni obcowania z tym sprzętem.

Recenzja WD My Passport for Mac 2TB w AppleMobile.pl 3

Sprawdziłem jednak jak wygląda kwestia transferu danych do i z dysku.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *