Recenzja GIZMO VIBE5XS – audio w wersji mikro

Recenzja GIZMO VIBE5XS – audio w wersji mikro

0

Recenzja GIZMO VIBE5XS w AppleMobile.pl 3 

Gizmo Wanna Haves to młoda i innowacyjna duńska firma założona w 2012 roku przez dawnych pionierów branży elektroniki konsumenckiej, w tym pierwszego design managera z boynq. Oferta firmy składa się z nowoczesnych produktów torujących nowe trendy na rynku przenośnej elektroniki użytkowej. Produkty Gizmo Wanna Haves wzbogacają możliwości korzystania z urządzeń takich jak smartfony, tablety czy laptopy. Jednym z nich jest dostarczony do mnie GIZMO VIBE5XS

Recenzja GIZMO VIBE5XS w AppleMobile.pl 1

VIBE5XS to głośnik o niewielkich rozmiarach. Oferuje 3W mocy w RMS, co jak na urzadzenie mieszczące się w dłoni całkiem pokaźna moc muzyczna. Wbudowany akumulator pozwala na pracę w każdych warunkach, a łączność Bluetooth umożliwa bezprzewode spięcie go z telefonem tabletem lub komputerem. Taki zestaw sprawi, że nasz smartfon lub komputer w końcu będzie mógł zagrac głośno i przyjemnie dla ucha.

Recenzja GIZMO VIBE5XS w AppleMobile.pl 7

Zestaw

W zestawie znajdziemy przewód do ładowania urządzenia z portu USB lub ładowarki sieciowej od smartfonu, przewód JACK do kablowego podłączenia źródła dźwięku oraz praktyczny pokorwiec do przenoszenia głośnika w plecaku lub bagażu. Głośnik jest dość ciężki.

Recenzja GIZMO VIBE5XS w AppleMobile.pl 6

Jest to zapewne spowodowane wbudowaną baterią o pojemności 500mAh, która pozwala na ponad 8 godzin pracy bezprzewodowej lub nawet 24h przy kablowo podłączonym źródle dźwięku, bez konieczności poszukiwania gniazdka USB.

 

Budowa

Cylindryczna budowa pozwoliła na zamknięcie w niewielkich gabarytów obudowie całego urządzenia z 50mm głośnikiem i baterią. Obudowa wykonana została z dobrej jakości polerowanego i lekko matowego tworzywa sztucznego z śmiesznym ogonkiem ala metką.

Recenzja GIZMO VIBE5XS w AppleMobile.pl 5

Na obudowie producent zamontował podpowierzchniowe przyciski do regulacji głośności oraz sterowania. Po przeciwnej stronie obłej obudowy wyprowadzono gniazda microUSB do ładowania oraz JACK 3.5 do podłączenia przewodu dla źródła dźwięku. Obudowy dostępne są w kolorach czarnym, czerwonym białym i niebieskim. Dystrybutor dostarczył mi urządzenie w tym ostatnim kolorze.

 

Odsłuch.

Jest do głośnik monofoniczny, który może pochwalić się mocą 3W i pasmem przenoszenia 60Hz-18kHz. Oczywiście nie ma co się spodziewać, że tak małe urządzenie przepełni dźwiekiem jakieś duże pomieszczenie. Jest to raczej gadżet typowo mobilny, do zabrania w plener, dzięki któremu będziemy mogli posłuchać brzdękania ulubionych utworów podczas pikniku czy grila na działce. Gra głośno i całkiem przyjemnie dla ucha. Dodatkowo silikonowa podstawka sprawia, że solidnie stoi na płaskich powierzchniach, a nawet w przypadku niskich tonów wykorzystuje mebel na którym stoi. Ciekawy efekt, ale najważniejsze, że przy wyższym poziomie głośności urządzenie po prostu nie drga tworząc nieprzyjemne dźwięki i nie zsuwa się na przykład ze stołu.

Recenzja GIZMO VIBE5XS w AppleMobile.pl 4

GIZMO VIBE5XS to ciekawy mały głośniczek, który świetnie odnajdzie się w plenerowych sytuacjach, które chcemy sobie uprzyjemnić ulubioną muzyką, jest bardzo mały, stosunkowo lekki i pozwala na długi odsłuch na jednym pełnym ładowaniu baterii. Dzięki łączności bluetooth zapewnia uniwersalność w doborze źródła dźwięku. Kolor niebieski jest śliczny!

 

Zalety:

 

+ Mikrorozmiary

+ Długi czas pracy na baterii

+ Uniwersalny w doborze źródła dźwięku

+ Solidnie i perfekcyjnie wykonany

 

Wady:

 

 • Dźwięk mono
 • Niewielka moc

 

GIZMO VIBE5XS w skrócie:

 

 • przenośny głośnik Bluetooth z wbudowanym akumulatorem
 • silikonowa podstawka zapobiega przenoszeniu drgań
 • Bluetooth v3.0
 • wbudowane wejście audio jack 3,5mm
 • opatentowane zawieszenie głośnika
 • moc wyjściowa: 3W RMS
 • wbudowany 50mm ekranowany głośnik zapewnia czysty dźwięk pełen wolnego od zniekształceń basu
 • pasmo przenoszenia: 60Hz – 18KHz
 • akumulator ładowany przez micro USB (pełne ładowanie zajmuje 2 godziny)
 • akumulator 500mAh, 3.7V, zapewnia 8,5 godziny działania w trybie Bluetooth oraz 24 godziny w trybie przewodowym

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *