Recenzja BOSE SoundLink Colour  –   Budżetowy? Niekoniecznie. Dobry? Zdecydowanie tak!

Recenzja BOSE SoundLink Colour –  Budżetowy? Niekoniecznie. Dobry? Zdecydowanie tak!

0

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 3

 

Nowy BOSE SoundLink Color to najtańszy bezprzewodowy głośnik dostępny w ofercie amerykańskiego giganta rynku audio. Czy najtańszy faktycznie oznacza przystępny cenowo, oraz czy tani głośnik w wykonaniu BOSE rzeczywiście może być dobry? To starałem się sprawdzić podczas recenzji tego produktu.

 Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 4

Określenie?najtańszy? w słowniku BOSE oznacza cenę około 600 złotych. To niemała kwota jak na to, co dostępne jest na rynku u konkurencji, ale trzeba przyznać, że jak na BOSE faktycznie niewygórowana. W tej cenie amerykanie oferują nam przenośne, bezprzewodowe urządzenie muzyczne, które skomunikujemy ze smartfonami, tabletami i komputerami za pomocą technologii Bluetooth i pozwoli na przyjemne spędzanie czasu w muzycznych rytmach przez około 8 godzin bez konieczności poszukiwania gniazdka w ścianie.

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 10

W zestawie znajdziemy niewiele. Prócz oczywistego elementu jakim jest sam Soundlink Color, producent w opakowaniu umieścił jedynie przewód USB, zasilacz oraz skromną dokumentację. Podobno w wersjach sklepowych dodatkowo możemy otrzymać kupon rabatowy na roczny abonament w usłudze Deezer.

 

Pierwsze wrażenie

BOSE SoundLink Colour

 

SoundLink Color jak nazwa wskazuje ma wiele wspólnego z kolorami. Konotacja jest tu oczywista producent oferuje to urządzenie w kilku wersjach kolorystycznych. Dostępny jest między innymi model w kolorze białym, czarnym, turkusowym, czerwonym czy niebieskim. Jest to urządzenie o kompaktowych wymiarach, pozwalających na złapanie go w jedną rękę i pójście w świat.

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 9

Nie należy do najlżejszych stacji w tym przedziale gabarytowym, ale to można uznać tylko na plus. Skoro urządzenie coś waży, to znaczy że ktoś wsadził do jego obudowy coś więcej niż kartonowe przetworniki.

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 2

Obudowa wykonana została z solidnego tworzywa sztucznego o chropowatej fakturze, do której dołączono kilka gumowanych wstawek, w tym w miejsce panelu sterowania, brzegach obudowy oraz jej podstawie. Urządzenie jest niewiele większe od opakowania płyty kompaktowej (wymiary 13.4 x 12.8 cm). Jego grubość to natomiast około 5 centymetrów w najgrubszym miejscu.

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 1

Głośnik używamy stawiając go pionowo. Frontowy panel w całości zawiera plastikową perforowaną maskownicę. Tylne natomiast oferuje maskownicę tylko na około 1/3 całej jego powierzchni.

 

Zarządzanie głośnikiem

Cała obsługa urządzenia odbywa się za pomocą przycisków znajdujących się w górnej części głośnika. Na gumowanym panelu znajdziemy również gumowane klawisze odpowiadające za uruchomienie urządzenia, skomunikowanie go ze źródłem za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth, uruchomienie źródła AUX, pozwalającego podłączyć przewodowo za pomocą kabla JACK-JACK innego źródła dźwięku, oraz klawisz włączania odtwarzania i pauzowania odtwarzacza czy klawisze regulacji poziomu głośności. Przy trzech pierwszych znajdziemy diody informujące o pracy urządzenia (stanie baterii, źródle dźwięku).

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 11

Do uruchomienia muzyki w głośniku nie jest potrzebna żadna aplikacja, program czy skomplikowana konfiguracja. Urządzenie nie posiada NFC. By sparować je ze smartfonem, trzeba uruchomić tryb Bluetooth (drugi klawisz), a następnie wyszukać w telefonie czy tablecie głośnik. SoundLink obsługuje kilka bezprzewodowych źródeł dźwięku (nie sprawdziłem dokładnie ile, ale na pewno 2)

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 10

Co ciekawe głośnik potrafi powiedzieć głosem lektora w języku polskim, z jakim aktualnie urządzeniem jest połączony. Fajnie, że jest lektor. Jeszcze fajniej, że mówi po polsku. To dowodzi tylko tego, że polski klient dla BOSE jest ważny.

 

Dźwiękowo przyjemny i poprawny

Jest to mobilna wersja głośnika bezprzewodowego i to pomimo masy na poziomie 530 gramów. Nie ma się więc co oszukiwać. Nie mamy co liczyć na audiofilską jakość dźwięku. Bose SoundLink Color gra przyjemnie do pewnego poziomu głośności. Jako brzdękający głośnik na biurku czy działkowej ławeczce spisze się doskonale.

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 8

Dźwięk jest ciepły, tak bardzo jak to możliwe przy tej wielkości urządzenia dynamiczny i głęboki. Niezaprzeczalnie oferowane doznania muzyczne są przyjemne dla ucha. Słuchając ulubionych utworów dostrzeżemy w nim każde pasmo dźwięku, od całkiem zaskakującego dołu jak na tak cienkie i wypchane po brzegi urządzenie, po dobrze wyważoną średnicę i dostrzegalną górę. SoundLink nie brzmi tanio. Brzmi dobrze.

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 7

Ma jednak jeden mankament. Dźwięk jest słyszalnie punktowy i kierunkowy. Niewielkie rozmiary nie pozwoliły choć na niewielką imitację stereofoniczności. To jak te urządzenie gra bardzo mi się spodobało.

Recenzja BOSE SoundLink Color w AppleMobile.pl 6

Nie jest to poziom BOSE SoundLink, ale za cenę ?6 stówek? spodziewałem się sporo, sporo mniej.

 

Podsumowując o BOSE SoundLink Colour

Zacznę od wad. Punktowe i kierunkowe granie. Koniec. Jakość wykonania, reprodukcja dźwięku, ergonomia urządzenia, łatwość obsługi to już tylko same zalety SoundLink Color. BOSE udało się stworzyć urządzenie przystępne cenowo o kompaktowych rozmiarach, a przy tym oferujące miłe doznania dźwiękowe.

 

Zalety:

  • + Dobrze wykonany
  • + Oferuje przyjemne doznania dźwiękowe
  • + Dobry czas pracy na baterii
  • + Możliwość podłączenia przewodowego źródła dźwięku
  • + Przystępny cenowo

Wady:

  • Brak NFC
  • Brak apt-x
  • Efekt punktowego i kierunkowego odtwarzania dźwięku

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *