Recenzja KENU AIRFRAME – solidny uchwyt samochodowy montowany w kratce nawiewu

Recenzja KENU AIRFRAME – solidny uchwyt samochodowy montowany w kratce nawiewu

0

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 1

 

KENU to nowa marką na polskim rynku, która specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości akcesoriów do urządzeń mobilnych. Do recenzji otrzymałem interesujący, minimalistyczny uchwyt samochodowy KENU AIRFRAME, który montujemy na kratce nawiewu. Dzięki takiemu mocowaniu mamy wygodny dostęp do dotykowego panelu urządzenia podczas jazdy i dobry widok na ekran wyświetlający informacje nawigacyjne.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 2

W schludnym opakowaniu nie znajdziemy nic innego niż sam uchwyt. Jest to urządzenie niezwykle małe i proste w użyciu. Wystarczy wyjąć się je pudełka i wsunąć w kratkę samochodowego nawiewu.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 3

Mocowanie do kratki, jaki i mocowanie samego telefonu w uchwycie wykonane zostało z delikatnego gumowanego materiału. To bardzo ważna informacja. Taki materiał gwarantuje nam nie tylko solidny uchwyt do kratki i odpowiednie trzymanie urządzenia. Dzięki niemu nie musimy się również obawiać o stan kratki i telefonu, gdyż delikatna gumowa powłoka na pewno nie zniszczy nam żadnego z nich.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 4

Mocowanie jest niezwykle proste, chwytak składa się z czterech elementów. Po prostu wsuwamy go w jedną z listew w kratce.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 16

Ramie uchwytu jest obracane, możemy zamocować telefon w pozycji pionowej i poziomej.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 14

W uchwycie umieścimy nawet bardzo duże telefony – większe niż iPhone 6. Można z powodzeniem zamocować tu wielkiego Note’a lub iPhone’a 6 Plus.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 11

Dostosowanie szerokości uchwytu możliwe jest za pomocą wmontowanej samozaciskowej sprężynie o solidnym uścisku. Podczas jazdy z zamocowanym telefonem nie zdarzyło mi się, aby telefon w uchwycie wypadł lub sam uchwyt zwolnił się z nawiewu.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 13

Urządzeniem oceniam bardzo pozytywnie. Jest małe, nie zasłania nam widoku jak uchwyty mocowane na desce lub szybie, przy tym jest miniaturowy, minimalistyczny i dobrze wykonany. Czy ma jakieś minusy? Sam w sobie nie. Niestety stosowanie uchwytów montowanych w kratce nawiewu już pewne minusy za sobą niesie.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 19

Musimy uważać z konfiguracja nawiewu w samochodzie, kiedy mamy zamocowany telefon. Szczególnie w zimie, gdy nasz nawiew głównie nagrzewa powietrze.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 21

Jeżeli zamontujemy telefon na kratce, której niewyłączny w ustawieniach nawiewu, nasz telefon może ulec przegrzaniu, a w konsekwencji uszkodzeniu.

Recenzja Kenu AIRFRAME w AppleMobile.pl 15

W zależności o budowy deski rozdzielczej, mocowanie uchwytu w jednej z kratek dostępnej w centralnej części, może sprawić że będziemy mieli ograniczony dostęp do niektórych funkcji samochodu. Przed zakupem warto więc sprawdzić czy zamocowanie KENU AIRFRAME nie będzie niosło za sobą utrudnień w korzystaniu z auta.

kup ten produkt

Zalety:

  • Dobrze wykonany
  • Solidny uchwyt
  • Wygodny dostęp do funkcji telefon

 

Wady:

  • Możliwość przegrzania telefonu
  • Ograniczenia w dostępie do funkcji samochodu
Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *