Czy warto kupić etui Hard Case 5 w 1 dla Macbooka Pro z Allegro za 39.99 zł?
Czy warto kupić etui Hard Case 5 w 1 dla Macbooka Pro z Allegro za 39.99 zł?

Czy warto kupić etui Hard Case 5 w 1 dla Macbooka Pro z Allegro za 39.99 zł?

3

Po tym jak na moim niespełna miesięcznym Macbooku Pro pojawiły się dwa pierwsze obicia powiedziałem – Dość! Wszedłem na Allegro i znalazłem pierwsze lepsze, najtańsze etui na Macbooka. Zestaw 5 w 1 zawierał plastikową osłonę na klapę oraz spód komputera, zatyczki do gniazd, nakładkę na klawiaturę chroniąca przed kurzem i cieczą oraz folię na ekran. Cena 39.99. Biorę!

Oczywiście nie spodziewałem się niewiadomo czego. Trzeba być głupcem, aby twierdzić, że płacąc za taki zestaw, otrzymamy coś najwyższych lotów, doskonale wykonane i wykończone. Ot, a jednak można się pomylić.

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 11

Wziąłem kolor czerwony. Nie wiem dlaczego. Po prostu. Komputer ten służy mi głównie w pracy, często jednak zabieram go do domu, by zsynchronizować dane itp. Zależało mi więc, by nie pojawiło się na nim żadna kolejna wyra i obicie. To etui spełnia te warunki w 100%.

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 1

Etui wykonane jest z przyjemnego plastiku o satynowej, przyjemnej w dotyku fakturze. Jest bardzo dobrze dopasowane.

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 3

Obudowy trzyma się dzięki delikatnym zatrzaskom. Wszystko wchodzi bardzo lekko, jednak zdjąć tą obudowę nie jest łatwo, a próbowałem.

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 4

Dolna część, chroniąca podstawę Macbooka posiada odpowiednie kratki i prześwity dla lepszego odprowadzania ciepła. Stopki są gumowe i mają właściwości antypoślizgowe. Dół również bardzo dobrze się trzyma obudowy komputera.

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 5

W zestawie znajdziemy komplet gumowych zaślepek, które możemy wsadzić w gniazda komputera. Ja użyłem tylko tych zatyczek, które pasują do nieużywanych przeze mnie gniazd – słuchawkowego, HDMI czy jednego z Thunderboltów.

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 8

Obudowa jest stosunkowo smukła. Nie zwiększa zbytnio gabarytów komputera.

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 6

Gumowej nakładki początkowo próbowałem używać. Jeżeli nie potrzebujemy zrobić czy napisać czegoś na szybko to spełnia swoją rolę. Jest dobrze wykonana, klawisze odpowiednio klikają. Niestety kiepsko się spisała podczas gdy potrzebowałem coś na szybko zredagować. Palce nie suną po niej tak dobrze jak po plastikowych klawiszach z nożycowymi przyciskami.

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 7

Ważna informacja dla fanbojów – obudowa jest lekko przezroczysta. Świecące jabłko jest dobrze widoczne przez nią 😉

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 14

Choć nie udało mi się tego zbyt dobrze ująć na zdjęciu…

Hard case 5w1 z allegro na applemobile.pl 12

Jeżeli potrzebujecie taniego hard case’u dla swojego Macbooka, a przy tym nie zależy Wam zbytnio na marce, wyglądzie, a jedynie na ochronie i dobrym wykonaniu, warto kupić zestaw Hard Case 5 w 1 z Allegro.

Czy warto kupić etui Hard Case 5 w 1 dla Macbooka Pro z Allegro za 39.99 zł?

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

Comment(3)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *