Recenzja TUCANO HARD SHELL NIDO dla Macbooka Pro Retina 13″
Recenzja TUCANO HARD SHELL NIDO dla Macbooka Pro Retina 13″

Recenzja TUCANO HARD SHELL NIDO dla Macbooka Pro Retina 13″

0

Nie wiem jak Wasz Macbooki, ale mój Pro Retina jest w ciągłym ruchu, gdyż pracuję na nim dużo w firmie, a często zabieram na wyjazdy czy też do domu do utworzenia kopi zapasowej. Komputer na co dzień stoi na naszym warsztacie, gdzie nie będę ukrywał ma dość trudny żywot. Nieraz chlapnął na niego jakiś klej czy pasta lutownicza. Z tego też powodu, odkąd go mam, mam także założone na niego etui typu Hard Case.

Zdecydowałem się kupić najtańsze etui tego typu jakie było na popularnym serwisie aukcyjnym. Pisałem nawet jego recenzję. Zestaw wraz z dodatkami kosztował 40zł + wysyłka. Przez to zupełnie nie było mi szkoda na niego chlapać i rysować. Jednak sklep internetowy FORCETOP.COM dostarczył mi do testów ich nowy produkt mediolańskiej marki TUCANO. Ten włoski producent tworzy wysokiej jakości akcesoria do komputerów i smartfonów. TUCANO HARD SHELL NIDO, to hard case na komputer Macbook Pro Retina, przeźroczyste i lekko matowe.

Generalnie na pierwszy rzut oka poza logotypem TUCANO w podstawie nie zauważyłem większej różnicy między tym etui, a tym tanim z internetu. Do momentu wypakowania elementów z folii i wzięcia w ręce. Tworzywo, z którego stworzono produkt TUCANO jest znacznie masywniejsze. Sprawia wrażenie solidnego przez swoją twardość, sztywność i grubość.

Tani HARD CASE niestety tak solidny nie jest. Im bardziej zacząłem oglądać górną i dolną część obudowy tym widziałem więcej plusów.

Etui jest również idealnie dopasowane do komputera. Wszystkie jego krawędzie są perfekcyjnie wykończone, nie uginają się i nie utrudniają montażu. Co ważne, nie dają się także zbyt łatwo zdjąć.

Podstawa etui posiada wszystkie potrzebne do zachowania odpowiedniego odprowadzania ciepła otwory. Producent zadbał o to, aby, mimo że komputer otacza dodatkowa ochrona, nie był zbyt narażony na przegrzanie.

Poza wspomnianymi otworami przez które ciepło ma ujście, TUCANO zastosował także gumowe nóżki, które choć niezbyt wysokie, utrzymują komputer nieco ponad poziomem blatu, przez co ciepło ma więcej „miejsca” by się rozproszyć.

TUCANO HARD SHELL NIDO nie utrudnia dostępu do żadnych elementów komputera. Z powodzeniem możemy używać bez wysiłku i utrudnień wszystkich interfejsów, portów czy klawiszy. Odpowiednia wysokość krawędzi nie wpływa także na komfort pracy na komputerze.

Górna pokrywa również bardzo dobrze trzyma się obudowy ekranu. Dla niektórych może to być wada, ale jeżeli nie musimy zbyt często ściągać etui z komputera, to będzie się ono naprawdę dobrze go trzymało i nie powinno w żadnym wypadku samo si z niego wypiąć, także podczas puknięcia torbą z komputerem w środku.

Bardzo podoba mi się ta lekko przeźroczysto-matowa wersja kolorystyczna. Nie widać na niej rys ani odcisków palców, ale za to fajnie spod niej prezentuje się naklejona niedawno przeze mnie okleina od DoNiceSky.com w stylu RETRO.

Etui można kupić za niespełna 100 złotych. W zestawie są zapasowe gumowe nóżki.

Przy tej jakości cena jest adekwatna i uczciwa. Jeżeli szukacie dobrej ochrony dla swoich Macboków, warto wybrać etui TUCANO.

Etui do testów dostarczył sklep FORCETOP.COM

Recenzja TUCANO HARD SHELL NIDO dla Macbooka Pro Retina 13″

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *