Limitowana wersja iPhone’a 7 Plus stylizowana na produkty Apple z lat 80-siątych zainspirowała firmę DoNiceSky.com do stworzenia retro skórki przeznaczonej na nowe Macbooki.
Z początkiem roku świat obiegła informacja o bardzo ekskluzywnej ofercie firmy COLORWARE, która zaoferowała specjalnie zmodyfikowane modele iPhone’a 7 Plus poddane personalizacji tak, aby wyglądały jak pierwsze komputery Apple, których obudowy miały charakterystyczny beżowo szarawy kolor. Firma na początek zaoferowała limitowaną serię 25 znakowanych sztuk, które rozeszły się w mgnieniu oka. Obecnie standardową nienumerowaną wersję można kupić w cenie 1899 dolarów. Tu dodam, że tradycyjny iPhone 7 Plus w konfiguracji pamięciowej o pojemności 256 gigabajtów kosztuje 969 dolarów.
Pojawiła się jednak możliwość „chałupniczej” personalizacji telefonów i co ciekawe, także laptopów marki Apple. Tym razem chciałem poruszyć temat tych ostatnich, gdyż firma DoNiceSky.com dostarczyła mi do testów specjalną skórkę swojej produkcji, która zmienia wygląd klapy Macbooka Pro Retina w wersji Retro, nawiązująca do konstrukcji z lat 80-siątych.
No to zaczynamy…
Przesyłka została mi dostarczona w sztywnym kartonie, na którym sklep zadbał o wyraźną informację, aby opakowania nie zginać. W końcu skórka może się pogiąć, przez co może już nie wyglądać tak dobrze jak powinna. Oczywiście gamonie z Poczty Polskiej opakowanie zgięli…
Całe szczęście materiał, z którego wykonano skórkę jest solidny, wystarczyło go przykleić i trochę podgrzać suszarką, by po zagięciu nie było śladu, ale od początku.
Skórka na Macbooka Pro Retina kosztuje 99zł. Jej grubość to zaledwie 0.3mm dzięki czemu zyskujemy solidną ochronę przed rysami, ale nie zmieniamy gabarytów ani masy urządzenia. Do obudowy klei się dzięki klejowi lidera naklejek, firmy 3M. W zestawie otrzymujemy także instrukcję obsługi.
Z instrukcji wynika, że powinniśmy położyć naklejkę na odtłuszczonej i wypolerowanej powierzchni obudowy, wyrównać ja do krawędzi i docisnąć zaczynając od środka, a kończąc na krawędziach. Niejedną folię, szkło czy skórkę w życiu naklejałem, to też mimo instrukcji zrobiłem to po swojemu, nieco odchodząc od zaleceń instrukcji.
Oczywiście obudowę odtłuściłem i wypolerowałem za pomocą kosmetyków iPure. Następnie ponownie spryskałem obudowę dość sporą ilością płynu iPure.
Równie spora ilość płynu pokryła klejąca warstwa skórki. Dzięki takiemu zabiegowi nie musiałem się obawiać, że po położeniu skórki na klapę ta się przyklei i będę miał problemy z manewrowaniem nią. Wydaje mi się, że się nie pomyliłem, gdyż klei naprawdę mocno i szybko łapie.
Zmoczona klapa i naklejka pozwoliły mi perfekcyjnie wyrównać skórkę na klapie do każdej krawędzi, dzięki czemu w żaden sposób nie wystaje poza krawędź. Myślę, że wyszło mi idealnie.
Kolejnym krokiem było wzięcie plastikowej karty i wypchanie od środka do zewnątrz nadmiaru płynu iPure, który pozostał pod skórką. Poszło szybko i gładko.
Ostatnim etapem montażu było lekkie dogrzanie skóry suszarką. Powietrze z suszarki było letnie.
Uważajcie, aby nie grzać gorącym, bo może się to źle skończyć dla matrycy waszego komputera, podobnie jak nadmiar płynu. Moją technikę zalecam wiec stosować na własne ryzyko.
Podsumowując
Skórką jest naprawdę bardzo dobrej jakości. Pod palcem czuć jej solidność. Sprawia wrażenie materiału grubego i sztywnego, choć w rzeczywistości jego grubość to zaledwie 0.3mm, a podczas naklejania czuć jej giętkość. Montaż, mimo niezastosowania się do instrukcji nie sprawił mi żadnego problemu (może właśnie dlatego?). Retro Skin dostępny jest dla niemal każdego Macbooka o przekątnej od 11 do 15 cali. Jeżeli szukacie niebanalnego sposobu personalizacji komputera, która nie wpływa na jego grubość, warto odwiedzić DoNiceSky.com i wybrać sobie jedna ze skórek.
Skórkę Retro do testów dostarczył producent https://DoNiceSky.com
Recenzja Retro Skin od DoNiceSky.com dla Macbooka Pro Retina
Zalety | Wady |
---|---|
Zalety
| Wady
|
Cześć, jest szansa, że pokażesz nam jak wygląda, gdy jabłuszko jest podświetlone? 🙂 z góry dziękuje!