Recenzja szybko ładującego powerbanka Fresh 'n Rebel o pojemności 12000 mAh
Recenzja szybko ładującego powerbanka Fresh 'n Rebel o pojemności 12000 mAh

Recenzja szybko ładującego powerbanka Fresh 'n Rebel o pojemności 12000 mAh

0

O przydatności akcesorium jakim jest powerbank dyskutować nie trzeba – każdy bowiem uważa, że jest to must have dla każdego posiadacza urządzeń mobilnych. Przydatny w podróży, ale i nie tylko, gdyż energii w naszych słuchawkach, smartfonie i przykładowo tablecie może zabraknąć w najmniej oczekiwanym momencie.

Wyznaję pewną zasadę – im mniejszy powerbank, tym lepiej. Gdy przy okazji zaoferuje wsparcie szybkiego ładowania i dużą pojemność energii to jestem tym kupiony. Zapraszam do recenzji nowego powerbanka od znanej i lubianej firmy Fresh 'n Rebel, która dostarczyła do testów bank energii o pojemności 12000 mAh.

Firmy Fresh 'n Rebel naszym czytelnikom przedstawiać nie trzeba. Na łamach portalu pojawiły się testy wielu innych urządzeń i akcesoriów od holenderskiego producenta. Dziś biorę na warsztat najnowszy powerbank, który wyróżnia się na pierwszy rzut oka wieloma ciekawymi aspektami.

Test Fresh 'n Rebel 12000 mAh

Producent dostarcza produkt w schludnym i bardzo estetycznym opakowaniu z tak zwanym „okienkiem”, czyli uchylaną klapką, przez którą możemy ujrzeć powerbanka spoczywającego w pudełku czekającego na wypakowanie go. Freshowskie pudełka od zawsze były wyznacznikiem marki, dzięki czemu na sklepowych półkach wyróżniają się z tłumu szarej i nudnej konkurencji.

 Fresh 'n Rebel 12000 mAh

Holenderski Krabowy gigant oferuje swoje najnowsze akcesorium w kilku wersjach do wyboru. Mowa tu zarówno o wersjach kolorystycznych, jak i pojemnościowych. Do wyboru mamy wersję: 6000 mAh, 12000 mAh i 18000 mAh. W kolorach: „wypłowiała” zieleń (Dried Green), błękitny (Dusky Blue), bladoróżowy (Smokey Pink), jasnofioletowy (Dreamy Lilac), czerwony z nutą pomarańczy (Safari Red), głęboka czerwień (Deep Mauve), chłodny niebieski (Dive Blue) oraz ciemnoszary (Stormy Grey).

Wewnątrz, oprócz bohatera naszego zgromadzenia, czyli najnowszego powerbanka w kolorze Deep Mauve, otrzymujemy również przewód usb-c do usb-a, a także krótką instrukcję przedstawiajacą tajniki akcesorium. Osobiście ubolewam, że w pudełku nie znajdziemy przewodu usb-c na Lightning, gdyż same oznaczenia na opakowaniu sugerują, że jest to dobry kompan dla naszego iPhone’a.

Test Fresh 'n Rebel 12000 mAh

Fajnie, że sam kabelek jest dostarczany również w tym samym kolorze, co kolor banku energii. Nie mniej jednak, sam powerbank wspiera technologię PD (Power Delivery), która umożliwia szybkie naładowanie naszego smartfona z nadgryzionym jabłkiem do 50% w niespełna 30 minut. Sama technologia szybkiego ładowania zaszyta w niewielkim banku energii to dla mnie nowy sposób na korzystanie z tego typu akcesorium. Sama idea powerbanka polega na tym, aby szybko doładować przykładowo nasz smartfon w biegu codziennych obowiązków. Do tego celu bohater recenzji spisuje się idealnie.

Wykonanie powerbanka to pierwsza liga. Urządzenie stworzono z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które na dwóch największych płaszczyznach mają matową strukturę. Wpływa to pozytywnie zarówno na aspekt wizualny, jak i aspekt użytkowy, gdyż trzyma się on znacznie lepiej w dłoni, niż zwykły, błyszczący plastik. Na krawędzi obudowany umieszczono klawisz uruchamiający powerbank, który wywołuje również diody led informujące o stanie naładowania wbudowanego ogniwa.

Recenzja powerbanka Fresh 'n Rebel 12000 mAh

Do dyspozycji użytkownika oddane zostały dwa porty: pierwszy to klasyczny usb-a, drugi to usb-c, wspierający PD. Czy to dużo czy to mało? Moim zdaniem w sam raz, ba nawet przez specyfikę moich urządzeń preferowałbym, aby na pokładzie były tylko usb-c. Nie mniej jednak, rozwiązanie zaoferowane przez producenta jest optymalne. Pod portem usb-c ulokowane zostały cztery diody led, które wskazują nam stan pozostałego ogniwa do wykorzystania. Proste, łatwe i czytelna.

Powerbank charakteryzuje się niezwykle kompaktowymi rozmiarami jak na możliwości, które nam oferuje. Niewielka bryła jest mniejsza od samego telefonu (porównanie z iPhone 14 Pro). Grubość to takie 1,5 telefonu. W połączeniu z niewielką wagą około 300 gram, mamy powerbanka idealnego do codziennego użytku.

Recenzja powerbanka Fresh 'n Rebel 12000 mAh

Nowa generacja powerbanków to nie tylko ewolucja. To rewolucja, gdyż wprowadzenie szybkiego ładowania i o wiele bardziej kompaktowej obudowy sprawia, że jest to na chwilę obecną jeden z najciekawszych wyborów biorąc pod uwagę mobilność i pojemność ogniwa. Dużym plusem jest również kultura pracy powerbanka – podczas pracy nadmiernie się nie nagrzewa.

3.4/5 - (8)
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *