Recenzja Fresh 'n Rebel Base Duo – perełka wśród ładowarek indukcyjnych!

Recenzja Fresh 'n Rebel Base Duo – perełka wśród ładowarek indukcyjnych!

Recenzja Fresh 'n Rebel Base Duo – perełka wśród ładowarek indukcyjnych!

0

Ładowarka indukcyjna to wyjątkowo przydatny przedmiot w domu każdego zapalonego geeka technologicznego. Ten niewielki gadżet pozwala nam na ładowanie urządzeń, które wspierają ładowanie indukcyjne w technologi Qi. Bardzo często jednak takie ładowanie niesie ze sobą kilka ograniczeń, ale nie jest to reguła, o czym przekonał mnie Fresh 'n rebel – marka, która znacząco wyróżnia się na tle konkurencji.

Nudne i sztampowe ładowarki indukcyjne mogą przejść do lamusa i ustąpić miejsca następcy – powitajcie Base Duo, urządzenie z aspiracjami do bycia jedną z najciekawszych ładowarek indukcyjnych na rynku.

Zacznijmy jednak od początku, firmy Fresh 'n Rebel chyba nie muszę nikomu przedstawiać, a jeśli jeszcze nie obiła Wam się o uszy ta nazwa, to nic straconego – lepiej późno niż wcale! Firma od samego początku stawia na bardzo świeże rozwiązania i oryginalny pomysł.

W swoim portfolio mają wiele różnych produktów, od słuchawek, po głośniki, aż właśnie aktualnie na ładowarkach indukcyjnych kończąc, z czego te ostatnie to kompletna nowość w gamie produktów Fresh’a. Producent zaczyna, jak zawsze z grubej rury i kontynuuje strategię, którą zapoczątkował w swoich innych produktach. Mam tu na myśli przede wszystkim kolorystykę, wykonanie i dobrą cenę, która idzie w parze z jakością!

Firma zaprezentowała dwa rodzaje ładowarek, z czego ja mam przyjemność korzystać z tej drugiej, znacznie ciekawszej, ponieważ podwójnej ładowarki indukcyjnej. Producent (tak jak wspomniałem wcześniej) kontynuuje swoją pracę nad stworzeniem unikalnych produktów, dlatego ładowarki dostępne są do wyboru w sześciu kolorach, które nawiązują, do tych, w których oferowane są inne produkty marki. Tym samym, my jako konsumenci, możemy stworzyć sobie mały ekosystem produktów od Fresh 'n Rebel w jednym i tym samym kolorze – bardzo fajne zadbanie o detal, który dla wielu osób gra pierwsze skrzypce.

Co dostajemy w zestawie?

Producent zadbał o to, aby każdy kto zdecyduje się wybrać ładowarkę Base Duo, miał do niej wszystkie niezbędne elementy. Mowa w tym przypadku oczywiście o stosowanym zasilaczu i przewodzie. To ogromna zaleta, gdyż wybierając Base Duo mamy zapewnione wszystko, co potrzebujemy, aby w pełni wykorzystać potencjał ładowarki.

Od razu warto pochwalić producenta, że akcesoria (przewód 1,5 m i zasilacz PD o mocy 30W) są dostarczane w takiej samej kolorystyce, co sama ładowarka, dlatego całość składa się na stosowną i komplementarną całość. Dołączony przewód, jak i potocznie zwana „kostka” posiadają złącza usb-c, co także jest ogromną zaletą i świadczy o tym, że firma podąża z duchem czasu.

Jak prezentuje się ładowarka?

Producent kolejny raz potwierdza, że jego produkty mają być na swój sposób wyjątkowe. Ładowarka indukcyjna potwierdza to stwierdzenia, ponieważ wykonano ją z najwyższą starannością i dbałością o detale. Prostokątna bryła ze ściętymi rogami pokryta jest w górnej części mięciutką siateczką, dodatkowo na siateczce znajduje się gumowy element, który sprawia, że urządzenie spoczywające na ładowarce leżą na nim bezpiecznie i stabilnie.

Całość jest oczywiście wykonana z plastiku, ale to nikogo nie powinno dziwić. Tym bardziej nie jest to wada, gdyż ładowanie indukcyjne wytwarza sporo ciepła, dlatego zastosowanie tworzywa sztuczne to naturalne podejście do tematu, ponieważ ten materiał znacznie lepiej rozprowadza ciepło.

Na spodzie ładowarki ulokowano cztery gumowe nóżki, które skutecznie utrzymują ładowarkę w jednym miejscu i uniemożliwiają jej przypadkowe przesunięcie. Na tylnej części umiejscowiono port usb-c, a na równoległej stronie – dwa paski led, które subtelnym podświetleniem informują, czy położone na ładowarce urządzenie, jest aktualnie ładowane. Bardzo fajny dodatek, który nie przeszkadza w sytuacjach, gdy urządzenia ładowane są w nocy. Na prawej stronie umieszczono osobliwy dodatek w postaci skórzanej metki z logiem producenta.

Jak to wszystko działa w praktyce?

Fresh 'n Rebel Base Duo wspiera ładowanie z mocą do 10 W. Producent chwali się, że na pokładzie nie zabrakło wszelakiej maści zabezpieczeń, które uniemożliwają, aby umieszczone na ładowarce urządzenia uległy przegrzaniu, przeciążeniu i zwarciu. Podczas testów, ładowarka nie wykazywała złych i niepożądanych objawów. To samo dotyczy się dołączonego zasilacza, który podczas dużego obciążenia nie wydaje „pisku”, co zdarza się być częstym objawem w tego typu adapterach.

Sama ładowarka również zachowuje wysoką kulturę podczas pracy – nie zauważyłem, aby ładowarka Base Duo zbyt mocno się nagrzewała. Smartfon, jak i słuchawki ładowały się bez najmniejszego problemu, co nie jest tak oczywistą kwestią, jakby się to mogło wydawać. W momencie, gdy ładujemy chociażby dwa iPhone’y, które wspierają ładowanie indukcyjne z mocą 7,5 W to dopiero wtedy można wyczuć, że ładowarka robi się trochę cieplejsza – nie są to wysokie temperatury, ale są, co jest oczywiście naturalnym zjawiskiem w przypadku indukcyjnego ładowania.

Podsumowanie – to najlepsza i najładniejsza ładowarka indukcyjna, jaką aktualnie znajdziecie w ofercie!

Chyba nie tylko ja ubolewam, że ładowarka AirPower od Apple okazała się fiaskiem. Cóż, to właśnie może ta sytuacja sprawiła, że inne firmy mogły się wykazać swoimi umiejętnościami i skorzystać, jakby to źle nie zabrzmiało, na wpadce giganta z Cupertino. W ten oto sposób powstała właśnie ładowarka Fresh 'n Rebel Base Duo. Urzekła mnie ona swoim wyglądem, wykonaniem, a także bezproblemowym działaniem, co w końcu jest podstawą, aby być w pełni zadowolonym po zakupie nowego gadżetu. Cieszy również fakt, że kupując ładowarkę Base Duo od razu otrzymujemy do niej stosowny zasilacz, jak i przewód, którym zasilimy nasz nowy gadżet! Zdecydowanie polecam każdemu, kto doceni fakt, że może w wygodny sposób naładować dwa urządzenia na jednej ładowarce.

Recenzja Fresh 'n Rebel Base Duo – perełka wśród ładowarek indukcyjnych!

Zalety Wady

Zalety

  • Fantastyczny produkt, który już poprzez opakowanie informuje nas, że jest produktem z wyższej półki
  • Zawartość zestawu sprzedażowego - zasilacz PD 30 W i dołączony do niego kabel obustronnie zakończony wtykiem usb-c
  • Oryginalne wzornictwo ładowarki sprawia, że nie da się jej nie polubić!
  • Wysoka jakość wykonania - miękkie materiały, gumowane wstawki
  • Kultura pracy - temperatury w normie i brak niepokojących dźwięków

Wady

  • Brak
Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.