Recenzja Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip – nowa generacja popularnych dousznych słuchawek typu True Wireless

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip – nowa generacja popularnych dousznych słuchawek typu True Wireless

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip – nowa generacja popularnych dousznych słuchawek typu True Wireless

0

Firma Fresh 'n Rebel wykonują coraz to lepszą robotę. Z modelu na model, z produktu na produkt ich urządzenia są coraz lepsze i coraz bardziej popularne i rozpoznawalne wśród społeczności. Holenderski, można już to śmiało stwierdzić – gigant – zaprezentował właśnie nowy model swoich popularnych dousznych słuchawek z serii „Twins”. W moje szczęśliwe ręce testera trafił model Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip w fenomenalnym kolorze nazwanym „steel blue”.

Zawartość opakowania, czyli zacznijmy od tego, co znajdziemy w zestawie

Warto zacząć od początku, czyli od opakowania, które jest pierwszym elementem, z którym mamy kontakt w przypadku każdego urządzenia. Holenderska marka wypracowała sobie na przestrzeni lat swój własny, unikalny styl, który jest na tyle wyjątkowy, że produktów od Fresh’a nie można pomylić z niczym innym. Słuchawki Twins 3 Tip są opakowane w niewielkie, solidne opakowanie, które jest zachowane w takiej samej kolorystyce co same słuchawki. Słuchawki oferowane są w kilku wersjach kolorystycznych: Silky Sand, Dried Green, Dreamy Lilac, Safari Red, Steel Blue, Storm Grey.

Po otwarciu wieczka pudełka, wnętrze wita nas ładnie wyeksponowanymi słuchawkami, które tylko czekają, aż zaczniemy ich używać. Nie zabrakło także miejsca na dodatkowe akcesoria, jak gumki w dwóch dodatkowych rozmiarach i kabelka do ładowania w standardzie usb-c i papierologii z instrukcją, która przydaje się, aby zrozumieć w pełni obsługę słuchawek.

Jakość wykonania – holenderska marka stawia na wysoki standard

Powtarzam się bardzo często w przypadku, gdy testuję produkty od Fresh 'n Rebel, że jestem z marką od początku. Mam tym samym pełny pogląd na to jak firma ewoluowała na przestrzeni lat. Widzę, jak producent polepszał i usprawniał swoje produkty z generacji na generację. Dużo zmian zaszło w temacie samej jakości wykonania, gdzie pierwsze produkty marki nie zawsze były w pełni tak dopracowane, jakbym sobie tego życzył. To na szczęście jest już historia, bo wszystkie tamte produkty zostały zastąpione lepszymi, nowszymi i ciekawszymi modelami.

Słuchawki Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip są wykonane oczywiście w pełni z tworzywa sztucznego. W przeciwieństwie natomiast do większości konkurencyjnych modeli słuchawek typu true wireless, Twins 3 są pokryte matowym wykończeniem, które nie dość, że wygląda dużo bardziej estetycznie, tak dodatkowo również nie zbiera rys i nie brudzi się w porównaniu z błyszczącymi odpowiednikami. Matowa faktura jest zastosowana zarówno w przypadku etui ładującego, jak i samych słuchawek. Matowe wykończenie niesie też ze sobą praktyczne rozwiązania, ponieważ o wiele bardziej komfortowo wyjmuje się z docka delikatnie „chropowate” i matowe słuchawki, niż błyszczące i jednocześnie śliskie.

Etui, czyli stacja bazowa dla naszych słuchawek

Etui ładujące, czyli Dock dla naszych słuchawek jest ważnym elementem, który składa się na całość słuchawek. Prezentuje się ono podobnie do tego, co znamy przykładowo ze słuchawek AirPods 3, gdzie klapka znajduje się na dłuższej krawędzi. Na dolnej części etui ulokowane zostało gniazdo usb-c, które posłuży nam do naładowania słuchawek. W tym miejscu producent umieścił jeszcze klawisz, który pozwoli nam uruchomić tryb parowania, lub aktywować diody wewnątrz etui pokazujące pozostały poziom energii w akumulatorze.

Etui jest również wyposażone w standard łączności bezprzewodowej Qi, co jest bardzo pozytywną informacją, patrząc przez pryzmat ceny słuchawek. Mało producentów daje takie „bajery” w standardzie. Samo ładowanie działa po prostu bezbłędnie, cewka umieszczona w etui odpowiednio wykrywa ładowarkę indukcyjną i nie ma problemów z rozpoczęciem ładowania. Tu wszystko działa po protu tak, jak każdy z nas by sobie tego życzył. Słuchawki ładują się w bazie poprzez metalowe styki umieszczone w dolnej części słuchawek i samego etui.

Słuchawki – główny bohater naszego zgromadzenia

Konstrukcyjnie słuchawki są wykonane z takiego samego materiału, jak stacja bazowa. Matowe wykończenie wygląda bardzo ładnie, a przy tym i praktycznie, ponieważ słuchawki nie brudzą się, nie zbierają rys „od patrzenia” i zdecydowane przyjemniej się trzymają w palcach podczas wkładania ich do kanału słuchowego. Model Twins 3 jest oferowany w dwóch wariantach do wyboru – możemy wybrać wersję dokanałową lub douszną.

W recenzji skupiamy się natomiast na wersji dokanałowej, potocznie zwanej – „z gumkami”. Zarówno lewa, jak i prawa słuchawka wyposażona została w panele dotykowe, dzięki którym możemy sterować odtwarzaną treścią. Działa to bezbłędnie, jednak warto zagłębić się przy pierwszym kontakcie z instrukcją, aby dokładnie zapoznać się z funkcjami, jakie oferują słuchawki. Kolejnym elementem są diody led, które informują nas o stanie słuchawek. Słuchawki posiadają również czujniki wykrywające, czy słuchawki są aktualnie w uszach.

Jak słuchawki „trzymają się” w kanale słuchowym?

Myślę, że nie odkryję Ameryki pisząc, że tak samo jak w przypadku innych słuchawek dokanałowych, najważniejszym czynnikiem jest odpowiednie dobranie gumek, aby pasowały one idealnie do rozmiaru naszego kanału słuchowego. Wiem, że wielu użytkowników słuchawek kompletnie pomija ten aspekt, następnie zniechęcając się tym, że słuchawki nie pasują do naszego ucha.

Warto przy pierwszym podejściu potestować różne gumki tak, aby dobrać odpowiedni rozmiar – tekst z życia wzięty, prawda? 😀 Odkładając natomiast żarty na bok, tak po odpowiednim dobraniu rozmiaru mogę jednoznacznie stwierdzić, że w moim przypadku słuchawki „trzymają się” bezbłędnie. Bez problemu mogę korzystać z nich podczas jazdy na rowerze, czy też codziennego chodzenia na spacery. Nie wymuszają one na mnie ciągłego „poprawiania”, co jest zasługą, powtórzę się, poprawnego dobrania gumek. Aspektem, który również pozytywnie wpływa na odpowiednie trzymanie się słuchawek w naszym kanale słuchawek, jest ich niska waga.

Czy słuchawki tak samo dobrze grają, jak wyglądają?

Słuchawki oprócz kwestii zewnętrznych, jakim niewątpliwie jest ich niezaprzeczalnie minimalistyczny i ładny wygląd, powinny dostarczać również kolejną bardzo istotną funkcję – dobrą jakość dźwięku. Dla niektórych kwestie zewnętrzne są kompletnie nieistotne, ważne, żeby słuchawki brzmiały dobrze. Bez owijania w bawełnę – nowy model Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip brzmi znacznie lepiej niż poprzednicy.

W nowej wersji brzmienie jest o wiele bardziej „klarowne”. Mimo, iż wciąż natura samego dźwięku jest bardziej basowa, tak całą reszta pasma nie ginie na tle dolnych częstotliwości. Słuchawki zadowolą przede wszystkim fanów klubowych brzmień. Mocny i soczysty bass sprawia, że nóżka sama zaczyna wystukiwać rytm. Moim zdaniem każdy odnajdzie w ich naturze coś pozytywnego. To po prostu dobrze brzmiące słuchawki – i tak chyba najlepiej można je opisać. Nikt nie powinien również narzekać na głośność słuchawek – ta jest na bardzo wysokim poziomie, a słuchanie muzyki na maksymalnym ustawieniu głośności jest wręcz niemożliwe, bo prędzej ogłuchniemy.

Podsumowanie

Marka Fresh 'n Rebel małymi kroczkami zdobywa rynek muzyczny. Ich najnowsza odsłona słuchawek w postaci Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip jest kolejnym krokiem naprzód. Ze względu na zalety, które wymieniłem w recenzji i długi czas pracy na baterii, który łącznie wynosi 27 godzin (6 h słuchawki + 27 h etui) sprawia, że wybór Twins 3 Tip jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich, którzy poszukują słuchawek typu true wireless.

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip – nowa generacja popularnych słuchawek typu True Wireless

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.