iPhone 14 otrzyma największe od lat ulepszenie przedniego aparatu
0

iPhone 14 otrzyma największe od lat ulepszenie przedniego aparatu

0

Na początku tego roku wiele raportów sugerowało, że Apple pracuje nad poważnymi ulepszeniami przedniego aparatu iPhone’a 14. Teraz analityk Ming-Chi Kuo potwierdził te plotki. Znamy szczegóły na temat dostawców, których Apple wybrał dla komponentów aparatu do selfie. iPhone 14 otrzymają największą aktualizację od lat.

Jak udostępnił analityk w poście na blogu, a także na Twitterze, Apple wyznaczył teraz swoich dostawców na nowy przedni aparat iPhone’a 14. Część z nich jest już partnerami firmy Apple, jak choćby Sony – nadal będzie dostarczać sensory do aparatu do nowego iPhone’a. Obiektywy dostarczą Genius i Largan, natomiast nowy moduł ostrości pochodzi z Alps i Luxshare. Jeśli jednak chodzi o przedni moduł aparatu, Apple będzie miał za partnerów Cowella i po raz pierwszy południowokoreańską firmę LG Innotek. Współpraca między Apple i LG Innotek została już zgłoszona w zeszłym miesiącu po tym, jak firma z Cupertino wykluczyła komponenty chińskich producentów aparatów ze względu na problemy z jakością.

Zgodnie z raportem Kuo, iPhone 14 będzie reprezentować największe od lat ulepszenie przedniego aparatu w smartfonie firmy Apple. Analityk przewiduje, że nowy aparat będzie wyposażony w autofokus, co powinno skutkować znacznie lepszą jakością robienia zdjęć i filmów. Inne ulepszenia obejmują sześcioczęściowy obiektyw w porównaniu z istniejącym pięcioczęściowym obiektywem. Oczekuje się, że przedni aparat iPhone’a 14 będzie miał większą aperturę f/1,9. Przykładowo, przedni aparat iPhone’a pozostaje prawie taki sam od iPhone’a 11, kiedy Apple wprowadził nowy 12-megapikselowy obiektyw z przysłoną f/2.2.

Chociaż ulepszenia aparatu do selfie powinny być dostępne dla całej linii iPhone’a 14, niektóre ulepszenia będą ograniczone do droższych modeli iPhone’a 14 Pro. Z wcześniejszych doniesień wynikało, że tegoroczne modele Pro dostaną nowy szeroki aparat z 48-megapikselową matrycą, zdolną do nagrywania filmów w rozdzielczości 8K.

źródło: 9to5mac.com

iPhone 14 otrzyma największe od lat ulepszenie przedniego aparatu

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *