Aparaty Sony w iPhonie 5 ?
0

Aparaty Sony w iPhonie 5 ?

0

W połowie marca pisaliśmy o domysłach, według których do iPhone’a 5 miały by trafić aparaty o rozdzielczości 8MPx.

Wtedy wynikały one z faktu, że firma OmniVision Technologies, która zaopatrzyła w kamery poprzednie generacje iPhone’a zaprezentowała taki właśnie aparat.
Ostatnie doniesienia również sugerują, że 8-megapikselowy aparat trafi do najnowszych urządzeń Apple. Zaskakuje jednak informacja, według której miałby się zmienić producent tych czujników optycznych.

Nowym producentem aparatów dla Apple miała by być firma Sony.

Wniosek taki można wysnuć z wypowiedzi Howard?a Stinger?a, dyrektora generalnego Sony. Ubolewał on, że fabryka Sony w Sendai została dotknięta przez tsunami, w wyniku czego dostawaczujników optycznych dla Apple zostanie opóźniona.

Jego dalsza wypowiedź, w której potwierdził że ma zaopatrzyć firmę Apple w najlepszy aparat zdawała by się potwierdzić, że w nowych urządzeniach otrzymamy kamery firmy Sony. Jednak oprócz tej wypowiedzi brak jest na razie oficjalnych potwierdzeń takiego przetargu. Rzeczniczka Sony odmówiła wypowiedzi na ten temat, a nikogo z Apple jeszcze nie udało się spytać o potwierdzenie tych informacji.

Zastanawiające jest, dlaczego Apple miało by zrezygnować z udanej do tej pory współpracy z OmniVision, ale na razie lepiej nie wyciągać żadnych daleko idących wniosków.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *