Co nowego w Mac OS X Lion ?
0

Co nowego w Mac OS X Lion ?

0

Ostatnio na oficjalnej stronie Apple pojawiły się pierwsze informacje charakteryzujące nowy system dla komputerów Mac – Mac OS X Lion.

Apple, jak samo stwierdziło ?uchyla rąbka tajemnicy?, którą do tej pory owiany był nowy system, i w skrócie prezentuje niektóre z jego funkcji. Unowocześnienie systemu polegało między innymi na zaadoptowaniu najlepszych cech iPada, w komputerach Mac. We wstępie prezentacji Apple informuje że premiera Mac OS X Lion przypada na lato 2011.

Bezpośrednio z iPada do nowych Mac-ów trafi Apple AppStore, czyli znany serwis z którego można pobrać lub zakupić najnowsze programy i aplikacje. Zakupione aplikacje automatycznie się instalują i pojawiają się w Launchpadzie, który jest kolejną propozycją nowego systemu. W przejrzysty i elegancki sposób przedstawia on wszystkie aplikacje zainstalowane na komputerze. Przy użyciu intuicyjnych gestów można przechodzić pomiędzy kolejnymi listami tych programów, oraz dowolnie je przemieszczać i segregować.

Kolejną funkcją nowego systemu jest Mission Control, pełniący funkcję menedżera narzędzi działających w danym czasie. Program w przejrzysty sposób przedstawia nam jednocześnie okna wszystkich uruchomionych aplikacji. Program ma za zadanie ułatwić nam również szybkie przełączanie aplikacji między sobą.

Mac OS X Lion chwali się również automatycznym zapisem dokumentów, tworzeniem kopii zapasowych i zapisywaniem zmian w dokumentach roboczych. Wszystko to w celu zminimalizowania ryzyka utraty ważnych dokumentów, których jeszcze nie zdążyliśmy zapisać w wybranej lokalizacji.

Funkcja ?Wznawianie? umożliwia natomiast restart systemu, po którym wszystkie aplikacje przed restartem otrzymujemy w takiej samej formie. Efekt restartu wygląda zupełnie jak wybudzenie komputera ze stanu czuwania. Funkcja to rozwiązuje problem z zamykaniem, zapisywaniem i wyłączaniem komputera np. po aktualizacji systemu w celu wprowadzenia zmian.

Reszta nowych funcji i aplikacji które ujawniło nam Apple możemy znaleźć na oficjalnej stronie pod wskazanym linkiem.

Oceń post
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *