0

Google przechodzi na Mac OS X i porzuca Windows

0

macosPrzedstawiciele firmy Google poinformowali, że zamierzają porzucić system operacyjny Windows na rzecz platformy Mac OS X i Linux ze względów bezpieczeństwa. Mac OS X i Linux będą instalowane na komputerach biurowych firmy Google.

Wcześniej pracownicy Google mogli sobie wybrać jeden z trzech systemów operacyjnych – Mac OS X, Linux oraz Windows, ale obecnie będą oni mogli skorzystać jedynie z Mac`a i Linux. Platforma od Microsoft`u została porzucona ze względów bezpieczeństwa.

Ostatnio było bardzo głośno o atakach chińskich hakerów na komputery Google, więc firma postanowiła zrezygnować z Windows`a. Mac OS X ma być bardziej stabilnym oprogramowaniem.

Jeśli jakiś pracownik będzie upierał się jednak na Windows`ie to musi przedstawić bardzo konkretne argumenty i decyzja musi zostać zatwierdzona przez dyrektora działu informatyki (CIO – Chief Information Officer).

Oceń post
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *