Home Newsy Apple wyjaśnia, dlaczego Stage Manager jest ograniczony do iPadów M1
Apple wyjaśnia, dlaczego Stage Manager jest ograniczony do iPadów M1
0

Apple wyjaśnia, dlaczego Stage Manager jest ograniczony do iPadów M1

0

Ku rozczarowaniu niektórych użytkowników Stage Manager ogranicza się do modeli iPada z chipem M1, w tym najnowszego iPada Pro i iPada Air. W oświadczeniu udostępnionym Rene Ritchiem firma Apple wyjaśniła swoje uzasadnienie dla tego ograniczenia, twierdząc, że doświadczenie Stage Managera „wymaga dużej pamięci wewnętrznej, niezwykle szybkiej pamięci masowej i elastycznego wejścia/wyjścia wyświetlacza zewnętrznego, z których wszystkie są dostarczane przez iPady z M1.

Jedną z kluczowych nowych funkcji iPada 16 jest Stage Manager, który pozwala użytkownikom zmieniać rozmiar aplikacji w nakładające się okna, aby poprawić wrażenia z pracy wielozadaniowej. Stage Manager w pełni obsługuje również wyświetlacz zewnętrzny, umożliwiając użytkownikom pracę z maksymalnie czterema aplikacjami na iPadzie i maksymalnie czterema aplikacjami na zewnętrznym wyświetlaczu jednocześnie.

Pełne oświadczenie Apple, udostępnione przez Ritchiego:

„Stage Manager to w pełni zintegrowane środowisko, które zapewnia zupełnie nowe wrażenia z okien, które jest niezwykle szybkie i responsywne oraz umożliwia użytkownikom jednoczesne uruchamianie 8 aplikacji na iPadzie i zewnętrznym wyświetlaczu o rozdzielczości do 6K. Zapewnienie tego doświadczenia z natychmiastowością, jakiej użytkownicy oczekują od dotykowego iPada, wymaga dużej pamięci wewnętrznej, niewiarygodnie szybkiego przechowywania i elastycznego zewnętrznego wyświetlacza I/O, a wszystko to zapewniają iPady z chipem M1.”

Na przykład iPad Pro M1 jest dostępny z maksymalnie 16 GB pamięci RAM, w porównaniu do 6 GB w iPadzie Pro poprzedniej generacji. Apple reklamuje również iPada Pro M1 jako 2x szybsze przechowywanie niż model poprzedniej generacji.

Podczas gdy funkcja Stage Manager jest ograniczona do modeli iPada z chipem M1, iPadOS 16 jako całość jest kompatybilny ze wszystkimi modelami iPada Pro, iPadem Air trzeciej generacji i nowszymi, iPadami piątej generacji i nowszymi oraz piątą generacją iPad mini i nowszymi. Aktualizacja jest obecnie w fazie beta dla programistów. Apple planuje wydać publiczną wersję beta w lipcu. iPadOS 16 powinien zostać udostępniony wszystkim użytkownikom około września.

źródło: macrumors.com

Apple wyjaśnia, dlaczego Stage Manager jest ograniczony do iPadów M1

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.